EUROgymnázia – Efektivní Učení Reformou Oblastí gymnaziálního vzdělávání

Evropský projekt EUROgymnázia

Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/11.0057
Žadatel projektu: Svět vzdělávání – síť místních center celoživotního vzdělávání
Realizace projektu: 11. 11. 2008 – 31. 10. 2011

 
Průběh realizace

  • V pátek dne 23. 9. 2011 se v Ostravě konala závěrečná konference projektu EUROgymnázia. Účastníci tam prezentovali výstupy projektu v podobě nově vytvořených výukových materiálů, které vznikly s cílem zvýšení efektivity a atraktivity vzdělávacího procesu. Realizace projektu také přispěla k meziškolnímu setkávání pedagogů s výměnou jejich zkušeností v jednotlivých oblastech gymnaziálního vzdělávání.
  • Dne 26. listopadu 2009 se na naší škole uskutečnil Seminář na téma Integrace ICT  do gymnaziálního vzdělávání, kterého se zúčastnilo 11 učitelů Gymnázia a SOŠ Orlová.
  • Dne 12. března 2009 se na naší škole uskutečnil Seminář na téma Informatika a ICT  v gymnaziálním vzdělávání, kterého se zúčastnili RNDr. Ivana Krajčíková ze Světa vzdělávání  a 17 učitelů informatiky z osmi partnerských škol projektu.
  • Dne 6. ledna 2009 se na Gymnáziu a SOŠ Orlová uskutečnil seminář Moodle pro pedagogy,  kterého se zúčastnilo 13 učitelů z pěti partnerských škol projektu.
  • Ve dnech 19. – 21. listopadu 2008 proběhly na všech partnerských školách  Motivační semináře pro učitele jednotlivých vzdělávacích oblastí. Na naší škole se v pátek dne 21. 11. 2008 uskutečnil seminář na téma  Informatika a ICT v gymnaziálním vzdělávání, kterého se zúčastnilo  celkem 13 učitelů informatiky ze všech partnerských škol.

Publicita

Gymnázium a Střední odborná škola v Orlové završuje evropský projekt EUROgymnázia  – Karvinský deník č. 254/2011 str. 8

Gymnázium a SOŠ v Orlové završuje evropský projekt EUROgymnázia  – Orlovské noviny č. 18/19 str. 10

Gymnázium a SOŠ Orlová partnerem v projektu EUROgymnázia  – Karvinský deník č. 93/2009 str. 8

Gymnázium a SOŠ Orlová je partnerem v evropském projektu EUROgymnázia  – Orlovské noviny č. 7/18 str. 11

Stručný obsah projektu

Projekt si klade za cíl zlepšit, zlepšovat kompetence učitelů a žáků na gymnáziích  cestou spolupráce škol zapojených do projektu v rámci činnosti metodických center  podpory gymnaziálního vzdělávání. Tyto školy v současnosti připravují školní vzdělávací  programy, a v době předpokládané realizace je čeká jejich implementace. Pro úspěšnou  implementaci a rozpracování ŠVP je nutné připravit na školách tvůrčí a pozitivně  naladěné prostředí. Projekt je určen dvěma cílovým skupinám. Pedagogům, u kterých  povede ke zvýšení jejich profesních kompetencí, a žákům, kteří jsou konečnými  příjemci výsledků projektu. Setkávání pedagogů na seminářích a workshopech  zaměřených na moderní formy výuky a týmová práce je základem pro týmové  zpracování vzdělávacích materiálů, výstupů projektu. Konečným příjemcem těchto  výstupů, které budou tvořeny v souladu se ŠVP, je žák. Aplikace těchto výstupů  ve vyučování povede ke konečnému cíli projektu zvýšení klíčových kompetencí  žáka požadovaných zaměstnavateli.

Vzdělávací oblasti Partneři projektu
Informatika a ICT Gymnázium a Střední odborná škola, Orlová – Lutyně, příspěvková organizace
Chemie Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského a Gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace
Český jazyk a literatura Gymnázium, Rýmařov, příspěvková organizace
Fyzika Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace
Matematika Gymnázium, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace
Dějepis Gymnázium, Slezská Ostrava, příspěvková organizace
Biologie Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava – Poruba, příspěvková organizace
Cizí jazyky – JA, JN Slezské gymnázium, Opava, příspěvková organizace
Estetická výchova Gymnázium s polským jazykem vyučovacím, Gimnazjum z Polskim Językiem Nauczania, Český Těšín, příspěvková organizace

 

loga_eurogymnazia3

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *