SLAVILI JSME VÝZNAMNÁ VÝROČÍ

Letos uběhlo 100 let od založení obchodní akademie (tehdy pod názvem Komunální dvoutřídní škola obchodní v Orlové) a 110 let od chvíle, kdy bylo založeno orlovské gymnázium. Dlouho připravované oslavy probíhaly od čtvrtku 19. září do soboty 21. září 2019.

Ve čtvrtek odpoledne ředitel školy pozval všechny současné zaměstnance školy a bývalé zaměstnance – důchodce na společenské setkání. Hezkým kulturním zážitkem bylo vystoupení našeho školního pěveckého sboru.

V pátek 20. září žáci školy zhlédli generálku připravované školní akademie a vyzdobenou školu mezitím navštívili zástupci sponzorů, spolupracujících zahraničních škol, zástupci města, základních a středních škol a dalších organizací. Pozvání přijal i náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport pan Mgr. Stanislav Folwarczny. Při té příležitosti byli ředitelem školy oceněni zaměstnanci školy, kteří se významně podíleli na přípravách oslav.

Sobota 21. září 2019 patřila již od 9 hodin dopoledne až do půlnoci absolventům obou škol, jejich rodinným příslušníkům, bývalým i současným učitelům. Na všechny čekala slavnostně vyzdobená škola. Množství fotomateriálu, archivních dokumentů, školní standarda z roku 1934, fotokoutek, strom absolventů, jízdy autobusem po historických místech obou škol – to jsou namátkou zmíněná místa, kde se mohli hosté podívat a zastavit.

Odpoledne oslavy vyvrcholily školní akademií, které se zúčastnili i pozvaní hosté – MUDr. Radim Uzel, PhDr. Miroslav Karas, MUDr. Radek Sušil, Bc. Lenka Pastorčáková. Večerní program pokračoval zahradní párty ve sportovním areálu za budovou bývalé obchodní akademie za doprovodného vystoupení hudebních skupin. Oslavy jsme zakončili ohňostrojem.

Mgr. Pavel Kubínek

Natočili o nás
Páteční setkání se sponzory a zástupci organizací
Fotografie ze sobotních oslav
Světelná produkce na oslavách výročí
100. výročí založení obchodní akademie a 110. výročí založení gymnázia

Sponzoři oslav Objednávkový formulář almanachů
Elektronická databáze absolventů Filmová upoutávka na oslavy