Orlová očima školáků – 6. ročník – výsledky

V pátek dne 20. března 2015 se na Gymnáziu a Obchodní akademii Orlová uskutečnil 6. ročník městské soutěže Orlová očima školáků pro žáky základních škol v Orlové a okolních obcích a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. oosŠkoláci letos vytvářeli prezentace na téma Orlová a okolí v číslech. Zpracování vybraného tématu školáci prezentovali s využitím počítače a dataprojektoru. Cílem soutěže bylo podpořit aktivní přístup žáků k aplikované matematice, zpracování číselných údajů a současně zvýšit jejich zájem o dění ve svém městě či obci.

Šestého ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků s pedagogickým doprovodem ze sedmi orlovských škol a okolí. Porota zhlédla a vyhodnotila úroveň 9 prezentací, které obsahovaly charakteristiku vybraného tématu, přehled otázek pokládaných osloveným respondentům v rámci malého výzkumu, grafická znázornění sledovaných jevů získaných sběrem a analýzou dat včetně vyvození vlastních závěrů a prognóz. Soutěžícím byly občas kladeny dotazy ze strany porotců i ze strany diváků.

Soutěž proběhla v příjemné atmosféře a všichni zúčastnění žáci obdrželi za své prezentace hodnotné knižní odměny. Děkujeme všem soutěžícím za předvedené výkony, pedagogům za přípravu žáků, členům poroty za vyhodnocení a sponzorům, Městu Orlová a Nadačnímu fondu Gymnázia a OA Orlová za finanční zajištění soutěže.

Fotogalerie ze soutěže ke zhlédnutí

Umístění Soutěžní družstvo Škola
1. místo David Červeňák, Sebastian Tomšů, Marek Prachniar ZŠ Karla Dvořáčka, Orlová
2. místo Jan Foltýn ZŠ U Kapličky, Orlová
3. místo Adam Blanik, Nikol Kuncová, Eliška Peterková ZŠ Ke Studánce, Orlová
Miroslav Harenčák, Jaroslav Gemela ZŠ Petřvald

 

Ing. Marta Slawinská, Ing. Marie Szypková, organizátorky soutěže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *