Soutěž ET Professional očima vítězky Adély Téglové

ET-Professional Adéla TéglováKdyž mi paní profesorka Slawinská nabídla účast v grafické soutěži ET Professional, byla jsem nadšená. Organizátoři soutěže nabízeli ke zpracování dvě témata – „Cestování v čase“ nebo „Narodil jsem se jinde“. Já jsem si zvolila téma první, tedy Cestování v čase. Mým úkolem bylo zpracovat příběh vykreslující minulost, přítomnost a budoucnost ve třech obrázcích. Šeredně jsem se mýlila, když jsem si myslela, že mi přípravy a práce v mnou zvoleném programu Adobe Photoshopu zaberou jen několik málo večerů. Zpracování bylo volné, a tak se fantazií meze nekladly. Z několika večerů se však postupně stala každodenní povinnost, která nebrala konce.

A pak přišel kámen úrazu. Myšlenka byla sice dokonalá, ale provedení už nebylo tak slibné. A tak mé večery s Adobe Photoshopem obohatil „strýček Google“ s neomezenými znalostmi. Když jsem se téměř po měsíci práce radovala, že už je vše za mnou, zjistila jsem, že je to opět omyl. Jak čas kvapil, tak jsme s paní profesorkou ladily a konzultovaly každičký detail, aby práce nevypadala odfláknutě či nuceně.

Když už se vše zdálo ideální, bylo podle pokynů nutné vložit výtvory do načasované prezentace a vymyslet text reprezentující myšlenku příběhu. Když byla všechna kritéria splněna, a že jich bylo nespočet, všechny soubory jsem odeslala pořadatelům k technickému zhodnocení a napjatě jsem vyčkávala, zda-li budu pozvána do finále soutěže.

Mé přání se vyplnilo, a tak jsem se dne 4. 6. vypravila do hostitelské školy, kde osud mé mnohahodinové práce nebyl stále zpečetěn. Práce se totiž hodnotily na třikrát. První hodnocení provedli organizátoři, druhé a třetí hodnocení už však bylo v rukou samotných soutěžících. Co se druhé části týče, každý z účastníků obdržel záznamový arch, kde hodnotil prezentované práce ostatních účastníků podle stanovených kritérií. Pak následovala část třetí, která rozhodně nebyla tak oddechová, jako část předešlá. Soutěžící byli podrobeni teoretickému testu v elektronické podobě z počítačové grafiky.

Po testu si každý z nás mohl konečně oddechnout. Už nebyla možnost získat ani bodík a jediné, co nám zbývalo, bylo čekání na vyhlášení výsledků. Když se po sále rozléhala jména soutěžících, napjatě jsem vyčkávala, jestli zaslechnu i to své. Nekonečné čekání vyplňovala neznámá jména… když v tom se jako poslední jméno ozvalo jméno mi nejvíce známé, totiž jméno mé!

Měla jsem obrovskou radost, že moje snaha nepřišla vniveč a navíc byla takto krásně ohodnocena. K prvnímu místu se kromě mé hrdosti pojila také hodnotná cena, a to tablet Acer Aspire Switch 10.

Soutěž pro mě byla velkou zkušeností, naučila mě novým věcem a rovněž i trpělivosti.

Na závěr bych chtěla poděkovat naší skvělé paní profesorce Ing. Martě Slawinské, která mi byla ochotna kdykoliv poradit.

Kam směřuje lidstvo?

Technologiím ano, ale s mírou!

V minulosti získávalo lidstvo většinu vědomostí z knih. Díky novým technologiím se nám otevírají další a pohodlnější možnosti získávání informací. ICT prostředky a média zasahují do našeho každodenního života. Studenti si často místo přečtení knihy raději pustí film, protože je to rychlejší a jednodušší, než zdlouhavé listování knihou a představování si obsahu psaných řádků. Technologie sice nyní usnadňují naše životy, ale jejich sílící vliv by mohl vést až k nahrazení nás samotných…

Téglová_Snímek1

Téglová_Snímek2

Téglová_Snímek3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *