22. českopolský den, tentokrát v Ostravě

Ve čtvrtek 16. října za námi opět přijeli studenti z naší partnerské školy v polských Žorách. Už v osm ráno nás pan profesor Funk seznámil s plánem celého dne, který strávíme s našimi polskými kamarády.  

Autobus plný studentů v doprovodu učitelů přijel kolem půl deváté. Bylo mezi nimi hodně známých tváří a ti, které jsme ještě neviděli, se s námi rychle a rádi seznámili. Protože ne všichni již na naší škole byli, provedli jsme je a ukázali jim naše počítačové učebny, jídelnu i tělocvičnu.

Poté jsme všichni natěšení nasedli do autobusu a jeli společně do ZOO Ostrava. Většina polských studentů v ostravské ZOO ještě nebyla, a tak to pro ně byla premiéra a určitě i hezký zážitek. Po dobrém obědě v restauraci jsme se ještě prošli po ZOO, bohužel nám ale počasí tak úplně nepřálo a začalo pršet. Nám to ale náladu nepokazilo a dojeli jsme autobusem do centra Ostravy, rozdělili jsme se do skupin, udělali si procházku centrem a ukázali Polákům ostravská divadla, výstaviště Černá louka i Masarykovo náměstí. Po celou dobu nás bavily rozdíly v českém a polském jazyce, a někdy jsme neměli jinou možnost, než se dorozumívat v angličtině.

Cílem bylo obchodní centrum Forum Nová Karolina, kam se těšila především děvčata, aby si mohla koupit něco pěkného na sebe a dovézt si zpátky domů do Polska alespoň něco malého, co jim udělá radost a bude jim připomínat návštěvu Ostravy. Den rychle utekl a tak jsme se museli rozloučit. Už teď se všichni těšíme na další setkání a na poznání nových míst.

Lenka Šimaljáková, O3.A