Celostátní kolo přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant v Brně

Ve dnech 19. – 21. dubna 2018 se v Brně opět konalo celostátní kolo hodnocené přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant. Jako každoročně i letos vyrazil náš pěvecký sbor ARTEP na tento festival získávat nové zkušenosti a zážitky. Samozřejmě jsme chtěli zazářit i před porotou – naším cílem byla totiž obhajoba loňského zlatého pásma.

Protože se jedná o soutěž, mohlo by se zdát, že v je Brně konkurenční prostředí. Ale naopak, mezi ostatními sbory panuje dobrá atmosféra, a nebyla tedy nouze o spontánní pěvecká vystoupení třeba uprostřed ulice, v tramvaji či ve škole. Ve čtvrtek jsme se také zúčastnili společných ateliérů, v nichž se nacvičovaly mimo jiné skladby o „brněnském drakovi“, kterému jsme skutečně v sobotu vyrazili zazpívat na brněnskou radnici, či znělka Gymnasia cantant.

Soutěžní vystoupení jsme si velmi užili a všichni jsme měli z našeho výkonu na pódiu dobrý pocit, ovšem všechny členy sboru zasáhlo mírné zklamání, když nám bylo skrz organizátory přehlídky oznámeno, že jsme překročili časový limit vystoupení. Stále jsme byli spokojení, ovšem nikdo z nás nečekal, že bychom se umístili na předních příčkách.

O to napínavější pak byl průběh vyhlašování. Až do poslední chvíle jsme netušili, jak jsme vlastně dopadli. Neuvěřitelné se však stalo skutečným a my jsme si i přes technické problémy vyzpívali ZLATÉ PÁSMO! Ovšem vyšvihli jsme se ještě více – dostalo se nám kromě zlatého kovu také uznání nejcennějšího – získali jsme Zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje dotovanou částkou 10 000 Kč.

Na vyhlášení jsme byli všichni překvapeni přítomností předsedy vlády naší republiky pana Andreje Babiše a ministryní financí paní Aleny Schillerové. Pozorně poslouchali výkony všech sborů a po skončení slavnostního dopoledne odpovídali na naše zvídavé dotazy.

Jsme velmi rádi, že se naše celoroční úsilí vyplatilo. Velký dík samozřejmě patří naší sbormistryni Mgr. Petře Rašíkové a také Mgr. Janě Lukšové.

Kateřina Eichlerová, G8.A

Fotogalerie ke zhlédnutí

GC_Brno