Družební akce žáků Gymnázia a OA se studenty družebních polských škol

Ve středu 11. června 2014 uspořádala naše škola další družební akci pro partnerské školy z Polska a to konkrétně pro ZSP nr 1 z Rydułtow a ZSP z Pszowa.Naši polští přátelé dorazili kolem 9. hodiny ranní k nám do školy, kde je srdečně přivítali pan ředitel s paní zástupkyní Požárovou. Prohlédli si naší školu a poté jsme se všichni sešli v jídelně v budově A, kde nás pan ředitel ještě jednou všechny přivítal a seznámil nás společně s panem profesorem Zágorou s denním programem. Po úvodním seznámení jsme už všichni byli připraveni vydat se poznávat krásy Moravskoslezského kraje, a tak jsme byli připraveni nasednout do autobusu, a vydat se na naší poznávací cestu. Cestou nás pan ředitel obdaroval menší svačinkou a výbornými makovými a ořechovými koláčky.

Jako první zastávku jsme zvolili město Příbor a jeho muzeum Sigmunda Freuda. Po zhlédnutí krátkého úvodního filmu jsme se vydali na prohlídku rodného domu vynikajícího psychologa, lékaře a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda, ve kterém strávil, podle místních, první 3 roky svého života. Po prohlídce muzea jsme měli krátký rozchod, abychom se mohli ochladit zmrzlinou či jinými pochutinami a projít si náměstí města Příbor. Poté jsme nasedli opět do autobusu, který nás dovezl do naší další cílové stanice, a to města Štramberk. Ve Štramberku jsme navštívili jeskyni Šipka, kde v 19. století byla nalezena dolní čelist neandrtálského dítěte. Následně jsme šli procházkou navštívit Štramberské náměstí. Po cestě jsme viděli krásné roubené domy, díky nimž se městu Štramberk říká Valašský betlém. Na náměstí jsme měli rozchod, abychom měli možnost zakoupit si také vyhlášenou pochutinu Štramberské uši, kterými je město Štramberk proslulé. I když už většina z nás byla zmožena parným letním počasím, našlo se pár odvážlivců, kteří navštívili také Štramberskou Trúbu, ze které je nádherný výhled na město Štramberk a jeho daleké okolí. Unavení z výletu jsme se autobusem vydali zpátky ke škole, kde byl pro naše polské přátelé připraven oběd a další program.
Děkujeme panu řediteli a panu Zágorovi za tento výlet a nádherný program. Určitě se budeme těšit na další družební akci.

Za zúčastněné Roman Šmída, V2.A

Kompletní fotogalerie ke zhlédnutí

Polsko_1 Polsko_2 Polsko_3 Polsko_4 Polsko_5 Polsko_6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *