Exkurze do Osvětimi

Dokázali byste si představit, že jste se posunuli o 70 let zpátky a byli v kůži politického vězně, zločince či žida ve vyhlazovacím táboře?  Nahání to hrůzu, ale naše třídy si to mohly zkusit na vlastní kůži!

V úterý 24. 3. 2015 třídy prvního ročníku oborů Informační technologie a Obchodní akademie vyjely na naučnou exkurzi do dvou z nejstrašnějších míst na téhle planetě a to sice do vyhlazovacích táborů Auschwitz a Birkenau v polském městě Osvětim.

Viděli jsme hrozivé budovy a místa, kde vězni v těchto táborech těžce pracovali, byli mučeni a popravováni nejen pomocí cyklonu B. V muzeu jsme dostali možnost prohlédnout si hrůzné věci: vitrínu plnou lidských vlasů, které stříhali ženám a následně zpracovávali, či strašlivé obrazy zdevastovaných lidí. Nejvíc nás ovšem zaujalo „vězení ve vězení“, jehož hrůzu by si málokdo mohl představit. Prohlídku jsme zakončili výhledem ze strážní věže v Birkenau. Počet budov, které jsme z ní mohli vidět, byl ohromující a představa, že v jedné rozlehlé místnosti trpělo 1000 lidí, byla děsivá.

Z exkurze jsme si vzali hodně ponaučení a doufáme, že budou mít možnost vidět tuhle historii i další generace!

Roman Král (T1.C), Kateřina Šídlová (T1.C)

Osvětim_1 Osvětim_2

Osvětim_3 Osvětim_4

Osvětim_5 Osvětim_6

Osvětim_7 Osvětim_8