Exkurze studentů veřejné správy do automobilky Hyundai

V pátek 14. 2. 2014 třídy V2.A a V3.A navštívily nejmodernější automobilku v Evropě, a to Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o.

Jako první jsme šli do administrativní budovy, kde jsme si prohlédli vystavené auta a shlédli prezentaci o výrobě. Po prezentaci jsme každý dostali žluté reflexní vesty, ochranné brýle a malý přehrávač se sluchátky, kde jsme celou prohlídku poslouchali výklad.

Poté, co jsme nastoupili do malých moderních vozítek, jsme vyrazili na prohlídku výroby auta od kusu obyčejného plechu až do finální podoby určitého modelu auta. Závod s celkovou rozlohou 200 ha jsme si prohlédli skoro celý.

První výrobní budovou byla Lisovna. Zde se vyrábí základní díly auta. Následovala Svařovna, kde se jednotlivé díly svařovaly k sobě. Do další budovy Lakovny, jsme ale nemohli. V Lakovně dostává auto svou tvář. Hrozí velké nebezpečí poškození a musejí se dodržovat přísné podmínky čistoty a bezpečnosti. Následovala Převodovkárna, kde auto dostane svou technickou “výbavu“. Poslední budovou byla Finální montáž. Auto se tady dokončí a je připraveno k zkušební jízdě a testům kvality a následnému prodeji. Za jednu minutu vyjede z finální montáže jedno auto. Denně jich Hyundai vyrobí 1 300.

Výlet jsme si užili, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a dostali jsme nový pohled na moderní výrobu aut.

Eva Pribelová, V2.A

Hyundai1 Hyundai2 Hyundai3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *