Festival sborového umění v Jihlavě

To nejlepší nakonec. V pátek 6. 6. 2014 se náš sbor vydal poměřit své síly s jinými hudebními tělesy na Festival sborového umění, který se již tradičně po několik desítek let koná v Jihlavě a patří k nejprestižnějším soutěžím sborového zpěvu v České republice. Už v pátek na zahajovacím koncertě si zpěváci všech zúčastněných sborů měli možnost zazpívat společně s orchestrem Píseň českou jednoho z nejznámějších českých skladatelů Bedřicha Smetany.

V sobotu se konala samotná soutěž. Sbory dokonce neměly ani žádnou akustickou zkoušku v prostorách kulturního domu, a tak jsme se museli až na místě vyrovnávat s prostředím a akustikou sálu. I přesto podali všichni zpěváci maximální výkon. Podle pravidel soutěže musí každý sbor zazpívat také jednu originální skladbu současného českého skladatele, a tak jednou z našich soutěžních písní byla i skladba Marie Sommerové Ambaraba cicí coco napsaná speciálně pro náš sbor.

Po soutěži následoval zasloužený oběd a prohlídka Jihlavy. Navštívili jsme dokonce jihlavskou zoologickou zahradu, která nás mile překvapila svým příjemným prostředím.

Po prohlídce města již následovalo slavnostní vyhlášení soutěže. Náš sbor si v obrovské konkurenci několika vysokoškolských sborů vyzpíval skvělé stříbrné pásmo a porotci i diváci se shodli na tom, že na soutěž tohoto formátu jednoznačně patříme.

Celoroční činnost sboru tak byla završena obrovským úspěchem v Jihlavě. Teď čeká všechny zpěváky, ale i paní sbormistryni a všechny, kdo se sborem spolupracují, dvouměsíční odpočinek, po kterém se zajisté zase setkáme v naší zkušebně. Příští školní rok se totiž chystáme na mezinárodní výstavu EXPO 2015, která se bude konat ve slunném italském Miláně, což si pochopitelně nemůžeme nechat ujít.

Vítek Veselý, letošní absolvent

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *