Holocaust – miniprojekty tříd

Jak probíhaly miniprojekty v jednotlivých dnech:

Pondělí 19. 2. 2018 – Hanin kufřík
Studenti primy dnes do školy přicházeli v očekávání něčeho nového. Od druhé vyučovací hodiny si povídali s Vendulkou Míčkovou a Kamčou Kulhavou z G5.A o Haně Bredyové. Studentky jim formou prezentace přiblížily její život i pátrání japonské organizace Malá křídla po jejím osudu. Primánci si poté vyráběli ve skupinách svůj kufřík a kreslili předměty, které by si do kufříku dali.

Úterý 20. 2. 2018 – Petr Ginz a Vedem
Také studenti sekundy se dočkali svého miniprojektu. Krystynka Šotková a Verča Ohainková z G5.A si pro ně připravily prezentaci o Petru Ginzovi, velmi inteligentním chlapci z Terezína, který byl zařazen do transportu a svou smrt našel v Osvětimi. Během pobytu v ghettu řídil a tvořil časopis Vedem. Studenti si povídali o životě dětí v ghettu a vytvořili svůj třídní časopis s názvem Vedem budoucnosti.

Středa 21. 2. 2018 – Zachránci dětí
Středeční ráno bylo tentokrát tajemné pro studenty kvarty. Netušili, jaké téma si pro ně další studenti kvinty, Kristýnka Kiliková a Aleš Pekárek, připravili. Promítli dokument o N. Wintonovi, který zachránil stovky židovských dětí. Zmínili i další odvážné zachránce a povídali si o obětech, pachatelích a dobrých skutcích. V závěru hodiny napsali fiktivní dopis panu N. Wintonovi.

Čtvrtek 22. 2. 2018 – Anne Franková
Poslední třídou, která se zúčastnila miniprojektů, byla tercie. Čekal je příběh dívenky, která také zahynula během války. Kristýnka Kučerová a Verča Zamišková z G5.A připravily prezentaci a dokument o Anne Frankové. Využili také komiks o jejím životě a v závěru vytvářeli úvodní stránku svých fiktivních deníků. Podobných tomu, který napsala Anne.

Všechny miniprojekty se moc povedly, studenti ve svých hodnoceních ocenili nové znalosti i formu seznámení s holocaustem. Děkuji všem přednášejícím z G5.A, Filipu Raszkovi z G5.A za fotodokumentaci a v neposlední řadě také Ing. K. Bialońové za pomoc při organizaci celé akce.

Mgr. Pavlína Tobolová

Fotogalerie ke zhlédnutí

Miniprojekty