Jubilejní dvacátý ročník celostátní soutěže pěveckých sborů Gymnasia Cantant

Ti z vás, kteří pravidelně čtou zprávy o našem pěveckém sboru, už jistě vědí, že jsme se stejně jako každý rok na jaře vydali do Brna, kde se již tradičně konala celostátní soutěž nejlepších gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant. Letos šlo dokonce o jubilejní dvacátý ročník této prestižní soutěže. A to se pochopitelně nemohlo projevit nijak jinak než obrovskou účastí, která s sebou sice přináší i velkou konkurenci, ale zároveň také skvělou festivalovou atmosféru a mnoho nadšených kolegů sboristů.

Celá soutěž byla zahájena ve čtvrtek 10. 4. 2014 v brněnském Dělnickém domě, kde se jednotlivé sbory přestavily krátkým programem svým soupeřům. Hlavní soutěžní přehlídka se potom konala následujícího dne. Všechny sbory se snažily podat nejlepší výkon, jaký mohly, a proto neměla porota vůbec jednoduchou práci.

Také letos si náš sbor užil i vynikající doprovodný program festivalu. Za vše mohu uvést například nácvik společných písní v ateliérech nebo program v klubu Omega, kde si i všichni sboristé zazpívali s pravou rockovou kapelou.

V sobotu nás pak čekalo zpívání na radnici pro primátora města Brna a vyhlášení výsledků soutěže. V silné konkurenci 16 sborů jsme si vyzpívali zlaté pásmo a také cenu za nejlepší provedení povinné skladby Petra Ebena Bezpečnost. Tímto úspěchem jsme byli všichni zcela pochopitelně naprosto nadšeni. Tento školní rok čeká náš sbor ještě regionální kolo soutěže Opava cantat a mezinárodní soutěž amatérských pěveckých sborů v Jihlavě. Mohu vám slíbit, že se na tyto události již svědomitě připravujeme a budeme se snažit opět získat co nejlepší ocenění.

Vítek Veselý, G8.A

Brno_2014_1 Brno_2014_2 Brno_2014_3

Brno_2014_4 Brno_2014_5 Brno_2014_6