KONKURZ PRO TEBE – KONKURZ NANEČISTO

Říká se, že výuka formou zážitkové pedagogiky je k nezaplacení. Snad si na tuto zkušenost někdy v budoucnu vzpomenou žáci všech maturitních ročníků, kteří se ve středu 28. 11. 2018 zúčastnili projektu „Konkurz pro Tebe“.

Každoročně pořádaná akce letos proběhla za účasti zástupců 17 firem a organizací. Namátkou jmenujme Moneta Money Bank, a. s., KVADOS, a. s., Tieto Czech s. r. o., Úřad práce, JUDr. Radim Duda a další. Každý maturant si zkusil, jaké to je sedět před výběrovou komisí a přesvědčit ji, že právě on je ten, který se na konkurz nejlépe připravil, že on je ten, kterého by si firma či organizace měla vybrat na pozici, kterou vyhlásila.

Zástupci (v naprosté většině personalisté) firem a organizací různých oblastí a oborů – z veřejné správy, zdravotnictví, ekonomiky, IT, právní oblasti, školství – výkony „uchazečů“ hodnotili velmi kladně. Přitom žákům sdělovali, kde měli jisté slabiny v komunikaci, co by bylo třeba doplnit do motivačního dopisu, popř. co chybělo v životopise.

Celá akce se velmi vydařila. Poděkování patří vyučujícím, kteří žáky připravovali. Za organizaci celého dopoledne patří poděkování zástupkyni ředitele p. Daniele Požárové.

Pavel Kubínek, ředitel

Fotogalerie ke zhlédnutí