MATES – soutěž pro MATematická ESa ze ZŠ v Orlové a okolí

A už je to zase tady! Rok 2015, jaro, březen…

Příroda se začíná pomalu ale jistě probouzet ze zimního spánku, jarní sluníčko už sem tam na nás vykoukne ze zimního smogu a inverze. Člověk se protáhne, zhluboka nadechne a hned je čilejší. S přicházejícím jarem, letos stejně jako několik předcházejících let, se k aktivitě probouzejí i žáci šestých, sedmých a osmých tříd. Netrpělivě obracejí listy v kalendáři…

Už je to tady! 11. březen 2015! Gymnázium a Obchodní akademie v Orlové! MATES!

MATematická ESa  ze šestých, sedmých a osmých tříd základních škol v Orlové a okolí se scházejí v budově gymnázia, aby v dalším ročníku MATEmatické  Soutěže dokázali, že matematika je hned tak neporazí.

Příkladů je dost. Jeden lepší než druhý! Jak si s nimi poradit? Ale mladí matematici to nevzdávají. Tu bitvu musíme vyhrát!

Mnohým se to opravdu podařilo, některým se to podařilo lépe. Zkrátka, jak se říká: „Zvítězit může jen jeden.“ A v letošním ročníku zvítězili následující žáci:

8. třída
1. Branny Václav ZŠ U Kapličky, Orlová
2. Starostka Ladislav ZŠ U Kapličky, Orlová
3. Chrastina Lukáš ZŠ U Kapličky, Orlová

 

7. třída
1. Cygonková Natálie ZŠ U Kapličky, Orlová
2. Gašo Jan ZŠ Mládí, Orlová
3. Kúdelová Petra ZŠ Dětmarovice

 

6. třída
1. Czudková Sabina ZŠ Ke Studánce, Orlová
2. Holeksa Karel ZŠ Ke Studánce, Orlová
3. Kuczová Anna ZŠ A. Jiráska, D. Lutyně

 

Tři nejlepší řešitelé z každé kategorie byli odměněni věcnými cenami, které financoval Nadační fond Gymnázia a Obchodní akademie, Orlová.

Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným žákům a jejich učitelům děkujeme za účast a v dalším ročníku se těšíme opět na shledanou!

Mgr. Vladimíra Bukvaldová

Mates_2 Mates_3 Mates_1