Měření sil aneb MATES 2015-2016

Crrr!!! Budík, prolétne mi hlavou a pomalu otevírám jedno a pak druhé oko. Ještě v posteli se protáhnu, ale co to? Venku je podezřelé světlo. obrázek2Zaspal jsem?! Prudce vyskočím, kouknu na budík. 7:00. Uff, oddechnu si, ale co to světlo? Běžím k oknu a vytřeštím oči. Venku je bílo! Kouzelná, pohádková zima. Že by Vánoce? Cestování časem? Ještě jednou si protřu oči… Ne, vracím se k realitě. Je ráno 15. března 2016. Dopoledne škola a odpoledne…? Plácnu se do čela, odpoledne je přece MATES! Gymnázium a Obchodní akademie v Orlové pořádá další ročník soutěže pro nadané matematiky! Takže fofr, ať to všechno stihnu!

Dopoledne uběhlo jako voda a přesně ve 14:35 už stepuji s dalšími 56 nedočkavci v budově gymnázia pod vzducholodí. Jaké asi budou letos úkoly? Dám to? Určitě, věřím si, vždyť jsem soutěžil už jako šesťák i sedmák. Konečně známe všechny podrobnosti a letošní měření sil začíná. Čtu si příklady…, no nazdar! Rozhlédnu se a vidím skloněné hlavy, tužky v rukou se jen míhají. Tak nevím… Kouknu z okna, ranní zimní atmosféra je už pořádně pocuchaná… Teď se mi rozsvítilo!

Usilovně počítám celých 45 minut. Hotovo. Odevzdáváme své práce a s napětím očekáváme výsledky. Jak dopadne letošní MATES? A dopadl skvěle! Tady máme výsledky:

6. ročník 1. místo Cieslarová Kateřina ZŠ a MŠ Dětmarovice
2. místo Hanke Matěj ZŠ a ZUŠ Petřvald
3. místo Žahourek Daniel ZŠ a MŠ Dětmarovice
7. ročník 1. místo Littnerová Barbora ZŠ a MŠ Dětmarovice
2. místo Baierová Kateřina ZŠ a MŠ Dětmarovice
3. místo Gawlas Jakub ZŠ a ZUŠ Petřvald
8. ročník 1. místo Kotlárová Kateřina ZŠ Mládí Orlová
2. místo Chmiel Vojtěch ZŠ a MŠ Dětmarovice
3. místo Suchánek Jakub ZŠ Mládí Orlová

 
Tři nejlepší řešitelé z každé kategorie byli odměněni věcnými cenami, které financovalo město Orlová spolu s Nadačním fondem Gymnázia a Obchodní akademie, Orlová.
Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným žákům děkujeme za účast a jejich učitelům za přípravu žáků.

V dalším ročníku opět na shledanou!

Za PK matematiky Mgr. Vladimíra Bukvaldová

Fotogalerie ke zhlédnutí

Mates