Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Pražské Vánoce

Ve čtvrtek 11. prosince 2014 jsme po dvou letech opět zavítali do Prahy na mezinárodní soutěž pěveckých sborů Pražské Vánoce. Hned v pátek jsme si v rámci tohoto soutěžního festivalu zazpívali v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Jelikož jsme soutěžili až v sobotu, měli jsme dostatek času projít se po našem hlavním městě, podívat se na vánoční trhy a pořídit dárky pro své nejbližší.

V naší kategorii jsme se utkali se smíšeným pěveckým sborem až z daleké Jihoafrické republiky. Výsledky svědčily o tom, že výkony obou sborů byly velmi vyrovnané, přesto jsme si kromě zlatého pásma z Prahy přivezli také titul absolutního vítěze ve své kategorii. Dokonce naše sbormistryně Mgr. Petra Rašíková byla oceněna zvláštní cenou poroty za svůj vynikající dirigentský výkon.

Touto soutěží jsme úspěšně zakončili činnost sboru v roce 2014, nový rok 2015 otevřeme novoročním koncertem, který se koná v neděli 4. ledna v 15 hodin v kostele sv. Jindřicha v Petřvaldě. Všechny vás tímto srdečně zveme a přejeme krásné Vánoce a hezký nový rok.

Anna Hvolková, G8.A

Prazske_Vanoce_1

Prazske_Vanoce_2 Prazske_Vanoce_3

Prazske_Vanoce_4 Prazske_Vanoce_5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *