Na Studeničném je prima aneb bylo príma

Je středa 9. září 2015, něco málo před osmou. Poslední opozdilci spěchají, aby se zvoněním v 7:50 doběhli ke své třídě. Přesto na schodech před budovou školy zůstávají stát hloučky žáků, někteří trošku nervózně přebíhají z místa na místo, ale jak je vidět, do školy se jim dnes určitě nechce. Žáků postupně přibývá. V 8:10 je jich přesně třicet. Ještě chybí paní učitelka třídní a druhý pedagogický doprovod. Á, už jsou tady!

Znovu všechny přepočítat, zjistit, zda někomu něco nechybí. Poslední informace doprovázejícím rodičům, ještě zamávat a rychle na autobus! Než pan řidič vydá dvaatřicet lístků, chvíli to trvá. V Dětmarovicích už máme jen pár minut na přestup na vlak. Pan řidič to ví, a tak není divu, že s námi jede, jako by nás ukradl. Uff! Vlak jsme stihli. Do Mostů u Jablunkova už je to v klidu (pokud nepočítáme zelené tlačítko na dveřích uvnitř vozu, které se náramně líbí některým klukům). Konečná! Vystupovat!

Ani jsme se nenadáli a dýcháme nefalšovaný čerstvý beskydský vzduch. K chatě Na Studeničném se ještě jednou svezeme autobusem a pak už začíná náš adapťák. Lektoři z ALCEDA Lucka a Radek nás vítají ještě před obědem a připravují nás na odpolední setkání. Čas ubytování a odpoledního klidu uplynul jako voda a my se rychle necháme zlákat k prvním aktivitám. Plni elánu a nadšení ani nepostřehneme, že už je večer, a paní učitelky mají co dělat, aby nám vysvětlily, že už je opravdu po večerce a že zítra nás čeká náročný den.

Stejně rychle uplynul i druhý den a my víme, že zítra ráno budeme pomalu balit. Někomu se přece jen trochu stýská, a tak se těší domů, jiní by ale klidně zůstali další týden a dále poznávali a malovali třeba stromy, síťkou lovili v potoce živočichy, zkoumali je pod mikroskopem a pak kreslili, nebo se zavázanýma očima poznávali, jestli si můžou navzájem důvěřovat, ale hlavně dále poznávali své spolužáky a kamarády. Bohužel, všechno musí jednou skončit, i náš adaptační kurz. Myslíme, že se nám povedl, počasí nám přálo, výborného jídla bylo dost a instruktoři byli opravdu skvělí. Takže teď už jen „hurá“ zpátky do lavic. Zůstanou nám přece hezké vzpomínky a pocit, že jsme třída plná kamarádů.

Adaptační kurz Na Studeničném 9. – 11. září 2015
Prima (G1.A) a třídní učitelka Mgr. Vladimíra Bukvaldová a Mgr. Eva Jeřábková

Fotogalerie z adaptačního kurzu ke zhlédnutí

Adaptak_prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *