Oktáva na exkurzi v Praze

Poslední zářijový týden se žáci oktávy vydali pod vedením Mgr. Zágory do hlavního města, aby se pokochali kulturními a historickými památkami.

Nejprve jsme zavítali do Národního památníku hrdinů Heydrichiády. Se zatajeným dechem jsme vyslechli poutavé vyprávění průvodkyně. V kryptě mohli všichni na vlastní kůži pocítit, jaké drama se zde odehrávalo. Šero, téměř tma, chlad, nervozita. Okamžiky skličující, atmosféra depresivní, v podstatě nepředstavitelné. Tak jsme to raději rozchodili. Za mnohakilometrové poznávací vycházky jsme byli odměněni nádhernými výhledy z Vyšehradu, Petřínské rozhledny, z blízkého Karlštejna. Každý žasl nad výzdobou Svatovítské katedrály, Týnského chrámu, Národního divadla, Staroměstské radnice či kaple svatého Kříže. A to byl jen zlomek toho, co jsme ještě viděli a navštívili.

Kromě představení ve Stavovském divadle, byla pomyslnou třešničkou na dortu procházka večerní Prahou, kde všichni obdivovali nasvícenou budovu Národního divadla a panorama Hradčan. Zkrátka, super! Když k tomu všemu přičteme i příjemné podzimní počasí, tak se exkurze musela líbit všem. Za vyčerpávající výklady a spoustu nevšedních zážitků děkuji Mgr. Marku Zágorovi.

Mgr. Kamil Šelong

Fotogalerie ke zhlédnutí