Olympiáda mladých ekonomů a regionální soutěž v účetnictví

Dne 18. 11. 2014 se žáci 4. ročníků Obchodní akademie vydali společně s paní profesorkou Rajnochovou na soutěž do Přerova, která nesla název Olympiáda mladých ekonomů (pro žáky lycea) a Regionální soutěž v účetnictví (pro žáky obchodní akademie). I když jsme museli jet brzy ráno, nálada byla po celou dobu přátelská a cesta vlakem se nesla v duchu smíchu, očekávání a později radosti ze skvělých výsledků.

Soutěžilo se ve dvou soutěžních kategoriích, rozdělených podle oboru. Ekonomická lycea měla svou kategorii skládající se z ekonomiky, účetnictví a všeobecného přehledu. Obchodní akademie měly soutěž z účetnictví. Po mnohdy těsných výsledcích, ve kterých rozhodovala rychlost, naši žáci vybojovali krásné 1., 2. a 4. místo. Po soutěži a následném předání cen, jsme se odebrali do tamní restaurace, kde jsme se naobědvali a pak vydali zpět na cestu domů.

Osobně mohu říct, že to byla i velká zkušenost a nejeden z nás, se lecčemu novému přiučil. Paní profesorce děkujeme za doprovod, přípravu a přejeme příštím ročníkům mnoho štěstí v dalších letech.

Petra Baronova, L4. B

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *