Pěvecký sbor na mezinárodní soutěži adventní hudby v Bratislavě

Nastal přeradostný čas! Už se opět blíží vánoční svátky, a tak náš pěvecký sbor Artep vyrazil ve čtvrtek 6. prosince 2018 do Bratislavy, kde se konal mezinárodní festival adventní a vánoční hudby. V pátek jsme začali poznávat krásy adventní Bratislavy, prohlédli jsme si vánoční trhy a večer jsme vystoupili na zahajovacím koncertě festivalu v kostele klarisek Povýšení svatého Kříže.

V sobotu nás ale čekala nejnáročnější část festivalu. Museli jsme totiž vstávat už brzy ráno, abychom odborné porotě předvedli náš soutěžní program. Potom následovala doba netrpělivého vyčkávání na vyhlášení výsledků, kterou jsme si zkrátili procházkou na Bratislavský hrad. Tam jsme také zazpívali ostatním turistům a zbytek odpoledne jsme strávili opět na vánočních trzích. V silné konkurenci sborů z Česka, Polska, Rumunska, Běloruska, Estonska, ale i daleké Jihoafrické republiky si ten náš vyzpíval stříbrné pásmo.

Vytoužené zlato nám tedy tentokrát o pár bodů uteklo, ale zavázali jsme se, že do Bratislavy nepřestaneme jezdit, dokud ho jednou neukořistíme. Nakonec jsme ještě potěšili zpěvem návštěvníky trhů a pak už jsme se mohli vydat na cestu zpět. Tím ale pro nás ale vánoční období nekončí, jelikož nás v blízké době čeká série adventních koncertů včetně koncertu s Václavem Noidem Bártou, na který se už všichni těšíme.

Vítek Veselý, dlouholetý člen sboru

Fotogalerie ke zhlédnutí