Pěvecký sbor se účastnil celosvětového mládežnického festivalu Dei Giovani v Itálii

V druhé polovině června se náš sbor již podruhé zúčastnil celosvětového mládežnického festivalu Dei Giovani v Itálii. V neděli 14. 6. 2015 jsme se vydali na čtrnáctihodinovou cestu přes jižní Moravu, Rakousko a severní Itálii. Večer nás uvítalo hostující horské městečko Berceto.

Festival trvá od poloviny června až do konce srpna, tudíž je jasné, že jsme na ubytovně nebyli sami. Budovu jsme sdíleli se dvěma tanečními skupinami Indek, které na program festivalu přispěly tradičními indickými tanci z různých koutů své země. Festivalový program nás opravdu nešetřil.  V Itálii jsme vystoupili celkem sedmkrát, a to v Piacenze, Pontremoli, Parmě, Betole a Bercetu. Největším zážitkem pro nás ale bylo vystoupení v Miláně na celosvětové výstavě EXPO 2015. Byli jsme velmi srdečně přijati v českém domě, kde nám byla v příjemném prostředí u bazénu umožněna dvě vystoupení. Za své snažení jsme byli po zásluze odměněni nejen bouřlivým potleskem přihlížejících, ale také výborným českým gulášem.

Narůstající únavu se nám během pobytu podařilo zahnat díky dvěma výletům k moři, kde se většina z nás stihla opálit (čti spálit), a veselému kolektivu, který tvořil náš sbor, naše paní sbormistryně Petra Rašíková, fotografka Jana Lukšová, trpělivá překladatelka Martina Pokorná, klavírista Tomáš Hodan a dva skvělí řidiči, kteří nás vždy bezpečně dopravili na místo určení. Velký dík patří také jižanskému počasí, které nás po celou dobu doslova hřálo u srdce.

Doufáme, že náš zpěv těšil diváky stejně jako nás, zpěváky, a že jsme Itálii neviděli naposledy.

Tereza Miklóšová, G6.A

Fotogalerie ke zhlédnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *