Projektový den aneb Učíme se týmové práci

Již potřetí se na naší škole konala soutěž 3. ročníků, oborů Veřejnosprávní činnost a Obchodní akademie, kde jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je spolupracovat ve smíšených týmech.

Úkolem první části této soutěže bylo vyplnit test, který obsahoval otázky z předmětů ekonomika, veřejná správa, účetnictví a právo. Dále jsme museli připravit prezentaci na téma Uplatnění absolventů na trhu práce, zde jsme si prověřili, jak jsme schopni v týmu komunikovat a spolupracovat. Času bylo málo a každý chtěl předvést co nejlepší výkon. Vyhledat všechny potřebné informace, graficky upravit prezentaci a připravit si poznámky během jedné hodiny není žádný med. Své výtvory jsme navíc museli prezentovat před ostatními studenty a učiteli, kteří měli doplňující otázky.

Na ty nejlepší z nás čekala sladká odměna. Ovšem nikdo neodešel s prázdnou. Všichni zúčastnění dostali za odměnu menší vylepšení průměru, tak snad to na konci roku pomůže 🙂 . Tento den nám ukázal, že pracovat v týmu s cizími lidmi se dá zvládnout a může to být i zábava.

Děkujeme všem učitelům za uspořádání této akce a doufáme, že se bude opakovat pro další třídy.

Kristýna Lalinská, V3.A