Reprezentace naší školy na mezinárodním veletrhu fiktivních firem ve Vídni

V rámci spolupráce s vídeňskou obchodní akademií BHAK a za finanční podpory Ministerstva školství v Rakousku jsme měli možnost zúčastnit se již desátého mezinárodního veletrhu fiktivních firem. Letos se konal 1. a 2. dubna 2014 v reprezentativních prostorách vídeňské radnice. Vystavovalo zde 60 fiktivních firem ze zemí celého světa. Zástupci fiktivních firem navzájem komunikovali v němčině, angličtině a ruštině.

Naši školu vzorně reprezentovaly žákyně – Veronika Kuśová, Kristýna Firlová, Zuzana Štuková, Zuzana Foltýnová, Markéta Piechaczková, Petra Baronová a Lucie Parmová. Po pečlivém výběru byla ze všech fiktivních firem, které si žáci v letošním školním roce založili, zvolena fiktivní firma z O3.A Sweet Beat, s. r. o., která se zabývá výrobou a prodejem cukrářských výrobků.

Na veletrhu se hodnotí celková úroveň stánku a jeho originalita, úroveň vystupování a jednání prodávajících, znalost obchodní problematiky, vybavenost propagačními materiály, design a informační hodnota katalogu.  Úkolem fiktivních firem bylo uzavřít navzájem (tedy mezi sebou) co nejvíce obchodů se všemi právními náležitostmi, jako jsou objednávky, obchodní smlouvy, fiktivní bezhotovostní a hotovostní prodej.

Děvčata se připravila na silnou mezinárodní konkurenci velmi pečlivě. Stánek Sweet Beat se mezi ostatními vyjímal nejen svojí originalitou, ale především zaujal ojedinělými cukrářskými výrobky vlastní výroby. A ty šly na „dračku“!

Mnohokrát děkujeme za finanční podporu Nadačnímu fondu a vedení školy za podporu a rozvoj aktivit fiktivních firem v rámci spolupráce se zahraničními partnery.

Ing. Pavlína Palová, Mgr. Svatava Rumpelová

FIF_Viden1 FIF_Viden3

FIF_Viden2 FIF_Viden4

FIF_Viden5 FIF_Viden6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *