Sekunda čtyřikrát v akci – stmelujeme kolektiv

Venku krásně svítilo sluníčko, vzduch byl prodchnut vůní jara a my jsme se vydali společně po vyučování do Petřvaldu. Na zastávce nás čekala Honzíkova maminka, která nám zařídila prohlídku nedávno narozených jehňátek. Zároveň nás vzala na jejich zahradu, kde jsme si mohli opéct parky a popovídat si. Odjížděli jsme po 18. hodině, ale vůbec se nám nechtělo.

Letos jsme si připomněli 70 let od ukončení druhé světové války. Také jsme chtěli nějak na vzdálenou dobu zavzpomínat. Koupili jsme kytici, přinesli svíčky a 6. 5. 2015 odpoledne se vydali na místní hřbitov, kde jsme si povyprávěli o osvobození Orlové a uctili památku sovětských vojáků, ale i místních obyvatel, kteří položili život za naši svobodu.

V pátek 8. 5. 2015 jsme si trošičku přivstali, ale šli jiným směrem, než jsme zvyklí. Byl státní svátek, a proto jsme se vypravili do Mostů u Jablunkova. Naše „vycházka“ na Polom, Skalku a Severku měřila 15 km. Na louce jsme oslavili Honzíkovy narozeniny, rozkrojili dort a připili si dětským šampaňským. Nemohli jsme se nabažit lesů kolem, a tak jsme stihli vlak jen těsně.

Na obloze bylo sice mnoho mraků, ale nás čekala trocha kultury. Společně jsme se vydali v neděli 17. 5. 2015 do Divadla Jiřího Myrona na balet Sněhurka a sedm trpaslíků. Někteří byli v tomto divadle poprvé, takže na ně padla velmi slavnostní atmosféra. Představení se nám velmi líbilo a ještě i cestou zpět nám v uších zněl pochod trpaslíků.

Mgr. Pavlína Tobolová, třídní

 

Sekunda_09 Sekunda_10 Sekunda_07

Sekunda_08 Sekunda_04 Sekunda_05

Sekunda_06 Sekunda_02 Sekunda_03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *