Úspěch pěveckého sboru Artep na celostátní soutěži Mezzochori v Hradci Králové

Letos, stejně jako mnohokrát v minulosti, vyrazil pěvecký sbor Artep jen pár měsíců po začátku školního roku na celostátní soutěž. Pokud jeho aktivity sledujete už delší dobu, nejspíš si vybavíte, že v minulosti se tato soutěž pravidelně konala v nedaleké Opavě. Po deseti letech však došlo k rozhodnutí klání s názvem Mezzochori uspořádat v jiném pořadatelském městě, a sice v Hradci Králové. Proto se naši sboristé v pátek 8. listopadu brzy ráno vydali na více než 250 km dlouhou cestu, aby poměřili své dovednosti s těmi nejlepšími v republice.

Hned první den nás čekal velice zajímavý program. Dostali jsme totiž možnost zúčastnit se workshopu s někdejším členem známého britského vokálního souboru The King’s Singers Robinem Tysonem, který nám v poměrně krátkém čase dokázal předat spoustu cenných hudebních rad. Večer jsme si zase užili dobrodružství, když jsme po organizačním nedorozumění museli během několika minut stihnout zahajovací koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Samotná soutěžní část přehlídky se konala v sobotu v prostorách Filharmonie Hradec Králové. Ačkoliv jsme z našeho vystoupení měli poněkud smíšené pocity, dokázali jsme si v silné konkurenci vyzpívat zlaté pásmo a zvláštní cenu poroty za muzikální projev. Kromě všech zpěváků patří dík za tento úspěch samozřejmě také vedení sboru, jmenovitě paní sbormistryni Petře Rašíkové, paní Janě Lukšové a panu Aleši Bínovi, kteří často musí čelit nečekaným překážkám a úskalím, aby nás dovedli k vytouženým úspěchům. Na soutěži jsme tak skončili jen velice těsně pod příčkou nejvyšší, což nás jen motivuje k další práci. A že práce máme více než dost! Tak třeba již začátkem prosince přijedou za námi do Orlové další sbory, se kterými se z podobných soutěží známe a se kterými uspořádáme sérií vystoupení pro naše školy. Zkrátka se máte na co těšit.

Vítek Veselý, dlouholetý člen sboru