Úspěšná reprezentace školy v Matematickém klokanovi a Pythagoriádě

I v tomto školním roce se naši studenti zúčastnili řešení tradičních matematických soutěží Klokan a Pythagoriáda, ve kterých dosáhli výrazných úspěchů.

V kategorii Benjamin se mezi nejlepší řešitele okresu Karviná probojoval Ondřej CHLUBNA z primy, který se umístil na 11. místě. V kategorii Kadet se umístila Magdaléna GENCOVÁ z kvarty na 9. místě.

Největších úspěchů dosáhli naši studenti v kategorii Junior – PHAM BICH PHUONG ze sexty zvítězila a také kvintáni Adam IVORA (4. místo) a Tomáš DANĚK (15. místo) patří mezi nejlepší řešitele okresu (celkem 282 účastníků v této kategorii).

V kategorii Student se umístili naši maturanti (dnes již vlastně absolventi) Vítek VESELÝ a Vojtěch DLUHOŠ na skvělém 9., resp. 11. místě.

V okresním kole soutěže Pythagoriáda se letos dařilo zejména našim nejmenším – primán Ondřej CHLUBNA se umístil na skvělém 2. místě. Mezi nejlepší řešitele se zařadili také jeho spolužáci Tomáš OBORNÝ, Bára RULÍŠKOVÁ, Jan RUSOŇ, Jiří VAŠÁTKO a Vendula MÍČKOVÁ.

Všem řešitelům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme pohodové prázdniny, které už pomalu klepou na dveře našich učeben.

Mgr. Roman Krpec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *