Vystoupení pěveckého sboru na celorepublikové akci a na hudebním festivalu

Konec školního roku se pomalu blíží a v pěveckém sboru vrcholí přípravy na mezinárodní festival Dei Giovani, který se bude konat v Itálii a kterého se náš sbor v červnu zúčastní. To ovšem neznamená, že bychom snad zanevřeli na koncertování. Ba právě naopak! V pátek 29. 5. se konala celorepubliková akce s názvem Noc kostelů, během níž měli i lidé, kteří běžně do kostelů nechodí, možnost prohlédnout si jejich interiéry, seznámit se s křesťanskými zvyky a také si užít doprovodný program.

V Husitském domě v Orlové 1 byl jedním z účinkujících i náš pěvecký sbor. Tam jsme si díky příjemné atmosféře koncert velice užili, a dokonce jsme si od publika vysloužili mezi umělci toužené „Standing Ovation“. Tím ovšem pro nás Noc kostelů ještě nekončila. Ihned po koncertě jsme se vydali do evangelického kostela, kde jsme ten večer měli také vystoupit. I zde jsme potěšili návštěvníky kostela naším zpěvem a ti nás odměnili potleskem a četnými pochvalami.

A ani v sobotu 30. 5. jsme se nenudili. Odpoledne jsme se totiž vydali do města Šternberku, kde jsme vystoupili v rámci festivalu „Šternberk zpívá“ na nádvoří augustiniánského kláštera. Zpočátku se sice zdálo, že by průběh festivalu mohla narušit nepřízeň počasí, avšak brzy se vyjasnilo, a tak se vystoupení našeho sboru i všech dalších účastníků nakonec vydařilo. Na závěr koncertu si všechny sbory společně zazpívaly píseň Freedom is coming. Odměnou nám tentokrát nebyl jen potlesk diváků a hřejivý pocit u srdce z úspěšného koncertu, nýbrž také pocit plného žaludku, neboť organizátoři festivalu uspořádali bohatý raut. A k tomuto nabírání sil na cestu domů nám dokonce hrála živá hudba.

Obě akce jsme si všichni náramně užili, a tak doufáme, že se jich opět příští rok zúčastníme.

Vítek Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *