Adaptační kurz prvních ročníků

Jen co trochu nakoukli do své nové školy, vyrazili studenti prvních ročníků na Ostravici, aby se poznali, naučili spolupracovat, ale i společně se svými třídními pobavili na adaptačním kurzu. 2. září náročný výstup k chatě Svoboda zvládli O1.A a T1.C se svými třídními Mgr. Rumpelovou a Mgr. Funkem, 3. září je vystřídali G1.C a V1.A pod vedením Mgr. Šostoka a Ing. Šidové.

Instruktorky Mgr. Bláhová a Mgr. Buzková už je očekávaly a program neprodleně začal. Jak se vydařil? Naplnila se očekávání zúčastněných? Za pedagogický doprovod musím říct, že ano – všichni účastníci zaslouží pochvalu za snahu zapojit se, spolupracovat a vytvořit hezké vztahy. Z následujících řádků soudím, že stejný názor mají i studenti.

Na dvoudenní adaptační kurz jsme jeli se třídou T1.C seznámit se v rámci jedné třídy i ročníku a vytvořit dobrý kolektiv. Myslíme, že se nám to povedlo. Hráli jsme různé seznamovací hry uvnitř v chatě i venku, předvedli jsme známé pohádky v různém provedení, účastnili se soutěží s obtížnými otázkami. Výhrami byly i různé odměny – malé sladkosti a jiné drobnosti. Našli jsme si nové přátele a lépe se poznali navzájem mezi sebou i s našimi třídními učiteli. Na závěr pobytu jsme šli vyzkoušet opičí dráhu v lanovém centru a i tam jsme zjistili, že si už umíme navzájem pomoci. Doufáme, že další podobné akce si také tak užijeme. Rychle nám to uteklo a těšíme se na příští skvělé zážitky, které nás ve třídě čekají.

Šárka Kocurová, O1.A

První týden jsme se my, prváci gymnázia, vydali adaptovat na střední školu společně se studenty oboru veřejnosprávní činnost na chatu Svoboda v Ostravici. Hodnocení adapťáku bylo převážně kladné: „Mooc se nám tam líbilo.“ Seznamovací hry byly super a největší legrace byla, když jsme si měli vymyslet pohádku podle daného tématu a žánru. V týmech jsme byli promícháni z obou oborů, takže jsme měli možnost vytvořit si přátelské vztahy nejen se spolužáky ze třídy 🙂 Určitě bychom jeli zase, ale na delší dobu. Bylo to super ! 🙂

Za G1.C Katka Biernatová

Fotogalerie ke  zhlédnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *