Adaptační kurzy 1. ročníků

Stalo se už na naší škole zažitou tradicí, že se v prvních zářijových dnech vydávají nováčci, tj. studenti prvních ročníků, na adaptační kurz. Cílem je poznat sebe, své spolužáky, svou třídní či třídního, zjistit, nakolik budeme umět komunikovat a spolupracovat nejen teď, ale i v letech, která nás společně čekají.Jako první se 3. září vydali za poznáním třídy G1.D a V1.A se svými třídními Mgr. Janou Blechovou a Mgr. Milanem Kochem. Už cesta ověřila schopnost orientace a rychlých přesunů i fyzickou zdatnost při výstupu na chatu Svoboda na Ostravici. Studenti se pak v následujícím odpoledni, večeru a dopoledni vystřídali při seznamovacích aktivitách, v lanovém centru i aktivitách zaměřených na spolupráci a schopnost se domluvit. Vrcholem pobytu byly pravděpodobně večerní scénky, které si na zadaná tématu vytvořily jednotlivé skupiny. Asi hned tak nezapomeneme na Karkulku ve westernovém stylu!

4. září na „Svobodu“ dorazily třídy O1.A (Ing. Ivana Brožíková) a T1.C (Mgr. Martin Kolbábek). Čekal je stejný program jako jejich předchůdce. Jako bonus získali hezčí počasí, takže většinu času mohli trávit na čerstvém vzduchu a s menším počtem oblečených vrstev. V pátek odpoledne si už mohl instruktorský tým ve složení Mgr. Jana Bláhová a Mgr. Milan Klepač vydechnout – „adapťák“ se vydařil!

O týden později se na svůj adaptační kurz vydali žáci primy se svou třídní Mgr. Blankou Buzkovou. Ráno před školou byli možná ještě trochu zaražení, pak i trochu nervózní, zda nám neujede vlak, směr Mosty u Jablunkova, ale všechno klaplo a před polednem už se mohli se svými instruktory Jančou a Lukášem pustit na Studeničném do maratonu aktivit. Procvičili si tělo i ducha, paměť, logické uvažování, schopnost organizovat i přizpůsobit se, poznávali sebe i okolní přírodu, soutěžili, zazpívali si u táboráku i se trošku báli na stezce odvahy, prostě zvládli všechno, co na správném seznamovacím pobytu nesmí chybět. Cesta zpět už byla o něco hlučnější, ale jen proto, že byla plná smíchu a radosti z kamarádství.

 Mgr. Jana Bláhová

Fotogalerie z adaptačního kurzu na Ostravici

Fotogalerie z adaptačního kurzu na Studeničném

adaptacni_kurzy_1 adaptacni_kurzy_2 adaptacni_kurzy_3

adaptacni_kurzy_4 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *