Budoucnost v Siemensu?

Proč ne. I to je jedna z možností budoucích absolventů naší školy. Více se o svých pracovních vyhlídkách mohli dozvědět žáci 4. ročníku obchodní akademie a ekonomického lycea, kteří se účastnili exkurze do této světově významné firmy. V Ostravě se nachází Centrum sdílených služeb, tzv. GSS – Global Shared Services se 700 zaměstnanci, mimochodem po Indii 2. největší správní sídlo firmy Siemens na světě. Nabídka práce je pro studenty velkou šancí uplatnit se na trhu práce v našem regionu. Podívejme se, jak vnímají tuto příležitost samotní studenti:

„Ve čtvrtek 18. září měla naše německá část třídy L4.B možnost navštívit ostravskou pobočku firmy Siemens. Pozvání jsme všichni nadšeně přivítali. Co si budeme povídat, den navíc mimo školní lavice vždy potěší. V uvedený den ráno jsme se tedy dopravili ke kancelářskému komplexu Orchard před moderní budovu společnosti v Moravské Ostravě. Chvíli jsme si poseděli na sluníčku, pozorovali děti ve firemní školce a kochali se vodotryskem. Načež jsme se s úderem deváté hodiny odebrali na recepci, pořídili pár fotek a poté nás už milá slečna odvedla do malé místnosti, kde nám pomocí prezentace představila firmu a rozebrala jednotlivá oddělení.

Dověděli jsme se, že největším je sektor účetnictví, jelikož zpracovává nejen své pohledávky, závazky, záležitosti týkající se mezd, majetku, účtů, atd., ale vede účetnictví také dalším dceřiným pobočkám z nejrůznějších zemí. Především proto, že se zde disponuje 26 jazyky, je pro potenciální zaměstnance velkou výhodou znalost cizí řeči, přičemž nejžádanější je logicky němčina. Prezentaci doplňovaly různé kvízy s otázkami, také se nám představily paní vedoucí z oddělení účetnictví a nákupu a nakonec jsme si prohlédli rozlehlé kanceláře, kde se právě zaměstnanci prali s roční uzávěrkou. Chudáci si nejspíš připadali jako zvířata v ZOO a naopak my jsme jen závistivě pokukovali po koblížcích, které měli k dispozici na svačinu, a vdechovali vůni právě uvařené kávy.

Poté se s námi naše průvodkyně rozloučila a my jsme vyrazili vstříc našim domovům. Za sebe mohu říci, že mě exkurze mile překvapila a že ve mně vyvstaly otázky, zda má smysl se hlásit na vysokou, jelikož podmínky zaměstnanců, o kterých jsme rovněž byli informováni, vůbec nebyly špatné.“

Dominika Giraczková, Mgr. Svatava Rumpelová

Siemens1 Siemens2

Siemens3 Siemens4

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *