Čtvrté místo na mistrovství ČR v šachu

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo šachistů GOA Orlová na Mistrovství ČR středních škol v šachu. Ve dvou hracích dnech 30. – 31. 3. 2015 v Ústí n. Labem se družstvo ve složení Jiří Novák, Vít Kostka, Petr Nytra a Hana Kubošová umístilo na výborném 4. místě.

Do druhého hracího dne nastupovalo naše družstvo po pěti odehraných kolech na 6. místě. Hned následné 7. kolo se nevyvedlo a klesli jsme na celkové 11. místo. Poslední tři kola ale naši šachisté předvedli famózní výkony a začali se dotahovat na medailové pozice. Nakonec jsme uhráli stejný počet bodů jako bronzové družstvo Gymnázia Klatovy, ale o medaile jsme přišli o tzv. pomocné body. Na druhé místo nám scházelo jen půl bodu. Ale to je sport. Byly to nervy! Letos byl turnaj mimořádně vyrovnaný a náročný. I tak je 4. místo z celkem 32 nejlepších družstev z celé republiky obrovským úspěchem! Je to nejlepší sportovní umístění z naší školy v tomto roce. Blahopřejeme!