Exkurze na jižní Moravu v rámci projektu NatTech

Od pátku 5. 6. do neděle 7. 6. se třída G6.A, doplněná studenty G1.D a G2.D zúčastnila exkurze „Po stopách techniky jižní Moravou“, pořádané v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji (NatTech MSK CZ.1.07/1.1.00/44.0008).

Vyjeli jsme v pátek po čtvrté vyučovací hodině směrem do Brna a tam jsme zamířili do VIDA Science Centra.  Interaktivní expozice vyvolala po prvotní nedůvěře nemalé nadšení, protože jsme zjistili, že většina exponátů obsahuje páčku či tlačítko, po jejímž zmáčknutí to „něco udělá“. Večer následoval výšlap na Dívčí hrad – poměrně náročná turistická vložka, vzhledem k horkému počasí a tomu, že to bylo do kopce….

V sobotu jsme navštívili krásný zámek Lednice a vinařskou obec Šatov, kde jsme absolvovali exkurzi do jednoho z četných vinných sklepů a prohlédli si jeden z hraničních bunkrů – vše spojené s výkladem průvodců. Díky přátelskému chování místních a kouzelné krajině plné vinohradů se spousta studentů zamilovala do jižní Moravy. Večer nás čekala druhá turistická vycházka, tentokrát v Národním parku Podyjí.

V neděli jsme se ochladili ve Znojemském podzemí a po obědě jsme absolvovali ryze technickou exkurzi do Jaderné elektrárny Dukovany. Posledním bodem programu pak byla odpočinková plavba po Brněnské přehradě.

Já i všichni moji spolužáci jsme byli exkurzí nadšeni. Všichni moc děkujeme pedagogickému doprovodu za báječný víkend.

Tomáš Daněk, G6.A

  

  

LOGO