Týdenní pobyt v Německu

Patnáct hodin v autobuse jsme měli dne 31. 5. 2015 před sebou, když jsme se v neděli ráno sešli u naší školy, abychom odjeli na týdenní pobyt do německého Bad Marienbergu, kterého se zúčastnilo 22 studentů z Gymnázia a OA.

Do Bad Marienbergu jsme dorazili ještě toho dne v 18:30 hodin. Němečtí studenti přijeli až druhý den, takže jsme měli čas na generální zkoušku našeho večerního programu, během kterého jsme se navzájem také lépe poznali. V pondělí jsme se všichni konečně potkali s německými studenty a den se nesl v duchu seznamování. Večer pak došlo na prezentace obou škol. Naše škola zabodovala s prezentací a kvízem o ČR v aplikaci Kahoot, videem našich studentů Thug life, ukázkou českých Velikonoc a na závěr jsme si společně zatančili polku. Druhý den začaly workshopy na téma 2. světové války a pádu Berlínské zdi. Pracovali jsme na různých tématech ve smíšených skupinkách za pomocí nových IT aplikací jako Padlet nebo Twitter. Odpoledne jsme v týmech soutěžili ve vědomostním testu o EU. Bylo to velmi zajímavé a všechny nás to bavilo, jelikož jsme test vyplňovali pomocí iPadů v aplikaci Actionbound a přitom procházeli město a plnili nejrůznější úkoly. Například jsme natáčeli scénku o vzniku Evropy, zpívali hymnu a fotili symboly EU. Třetího dne nás čekal výlet do Bonnu a Kolína nad Rýnem. V Bonnu jsme navštívili muzeum dějin Německa a zaměřili jsme se na rok 1945 a 1989. V Kolíně jsme si pak prohlédli celé město včetně známé gotické katedrály. Ve čtvrtek nás čekal asi nejnáročnější úkol celého týdne. Opět jsme se rozdělili do skupin a měli jsme zmapovat mezníky naší historie. Každá skupinka si vybrala téma a aplikaci, ve které na tématu pracovala. Někteří vytvářeli prezentace v Prezi, Adobe voice, Movie maker apod. V pátek dopoledne jsme vše předvedli před ostatními a rozloučili jsme se. Po obědě jsme vyrazili směr ČR.

Celý týden jsme si velmi užili. Nejvíce jsme si vychutnali středeční výlet a moc rádi jsme se tohoto zajímavého projektu zúčastnili. Bylo fajn seznámit se s novými lidmi a mít možnost komunikovat v cizím jazyce, přestože bylo celkově náročné myslet celý týden v angličtině, plynule pak přecházet do němčiny, pracovat s různými novými aplikacemi a nebát se veřejně vystoupit a vyjádřit svůj názor.

Už se moc těšíme na další podobné akce.

Jakub Gřunděl a Kristýna Šomodiová, G1.D

Fotogalerie z pobytu ke zhlédnutí

Pobytový internetový deník   Rallye po městě – soutěž skupin

Prezentace z workshopů studentů   Česko-německý večer

němci naši

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *