INTERNATIONAL GDANSK CHOIR FESTIVAL

Ve dnech 11. – 13. března 2016 se náš sbor vydal na dlouho očekávanou cestu do Gdaňska, kde se konal 5. ročník prestižní mezinárodní soutěže pěveckých sborů INTERNATIONAL GDANSK CHOIR FESTIVAL, na který jsme se pečlivě připravovali více než půl roku.

I přes brzké vstávání jsme v pátek radostně nastupovali do autobusu směr Polsko. Ačkoli byl počátek cesty mírně komplikovaný, vše se nakonec zvládlo a po vyčerpávající dvanáctihodinové cestě nás čekal zasloužený odpočinek. Sobota pro nás byla velmi stresující, nastal den D a my jsme propadli obavám, že se nám naše vystoupení nepodaří, jak bychom si přáli. Navzdory značné nervozitě jsme do soutěžního výkonu dali vše a těšili se na odpolední výlet do Sopot. Tam jsme si to všichni zamilovali, až na tu příšernou zimu. V Sopotech nás čekal také koncert, který jsme si náramně užili, a plni zážitků se vraceli zpět do hotelu. Poslední den naší výpravy se konalo vyhlášení, kde jsme poprvé pořádně slyšeli svou konkurenci a začali opět pochybovat o svém včerejším výkonu.

O to více nás překvapilo, že jsme ve své kategorii dosáhli na stříbrné pásmo! Někteří dokonce plakali dojetím. Domů jsme si tedy odváželi nejen spoustu historek a dojmů, ale také skvělý pocit z dobře odvedené práce. Za všechny bych proto chtěla poděkovat naší sbormistryni Mgr. Petře Rašíkové, že pro nás zajistila účast na této prestižní mezinárodní soutěži a že s námi nacvičovala i ve volných chvílích; Mgr. Janě Lukšové za morální podporu; Mgr. Aleši Bínovi za opět bezchybný doprovod a trefně míněné rady; děkujeme také panu řidiči, který dokázal vždy vyřešit každý problém s úsměvem, a slečně Julii, která se o nás po celou dobu pobytu starala jako hosteska.

Kateřina Eichlerová, G6.A

Gdansk1 Gdansk2

Gdansk3 Gdansk4