Jarní koncert našeho pěveckého sboru v Rychvaldě

V úterý 1. 4. 2014 se konal v rychvaldském kostele „Jarní koncert“ našeho pěveckého sboru. A nebyl to rozhodně žádný aprílový žert. Stalo se již tradicí, že vždy na jaře organizujeme vystoupení právě v tomto svatostánku sousedního města. Důvodů je hned několik. Vždy v dubnu nás totiž čeká celostátní soutěž gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně a vystoupení před skutečným publikem nám vždy pomůže odhalit poslední drobné nedostatky v soutěžním repertoáru. Především nám ale zpívání pro rodiče, známé či jiné přátele hudby zkrátka dělá radost, a když se k tomu přidá slunečné jarní počasí, výsledek je jednoduše kouzelný.

Tento rok si náš sbor pozval i zvláštního hosta, a sice dětský pěvecký sbor Zpěváček. Vystoupení dětí vykouzlilo úsměv na tváři nejednoho posluchače. Na závěr koncertu jsme si navíc s dětmi zazpívali jednu společnou písničku. Oba sbory si vyzpívaly bouřlivý potlesk. Kdybych měl naše vystoupení zhodnotit, řekl bych, že se koncert velice vydařil. A jak sama naše paní sbormistryně řekla, už dlouho jsme do Brna nejeli tak připravení jako letos.

Zpívat v prostředí rychvaldského kostela je vždy velice příjemné, a proto věřím, že tato tradice přetrvá i do dalších let.

Vítek Veselý, G8.A

Sbor_Rychvald_1 Sbor_Rychvald_2

Sbor_Rychvald_3 Sbor_Rychvald_4