Puškinův památník – úspěšná reprezentace v ruském jazyce

Krajské kolo již 48. ročníku festivalu ARS POETICA Puškinův památník se uskutečnilo v pátek 4.4.2014 v Bohumíně. S programem vystoupilo více než 30 soutěžících z celého Moravskoslezského kraje. Za sebe jakožto porotce konstatuji, že více než jako soutěž působilo toto kulturní představení spíše jako přehlídka plnohodnotných uměleckých výkonů často na profesionální úrovni, takže divák si mohl připadat skutečně jako na festivalu či na koncertě. Soutěžilo se ve 3 kategoriích, a to: hudební projev, sólová recitace a ústní projev kolektivů. V každé z těchto kategorií byli účastníci hodnoceni z hlediska věku: žáci základních škol a studenti středních a vysokých škol.

Naše škola se této soutěže každoročně účastní. Tentokrát nás reprezentovala v hudební kategorii Kristýna Firlová ze třídy O3.A. Uspěla na výbornou, neboť vybojovala 3. místo s písničkami od Ally Pugačevové a skupiny Serebro. Povzbuzovat ji přijeli mladší spolužáci ze druhého ročníku třídy O2.A.

A jak to vidí Kristýna?
„Všichni soutěžící se musí zaměřit nejen na umělecké a technické ztvárnění, ale také na stránku jazykovou, protože výslovnost a úroveň ruského jazyka jsou součástí hodnocení. Společně se mnou proběhlo v hudebním projevu celkem šest vystoupení. Všichni jsme se snažili překonat nervozitu a podat co nejlepší výkon. Pro mě to byl jeden z nezapomenutelných zážitků. Splnila jsem si svůj sen zazpívat naposledy před publikem a zužitkovat znalost ruského jazyka“.

Chtěla bych ještě dodat, že tato soutěž probíhá díky České asociaci rusistů při katedře rusistiky na Ostravské univerzitě, Česko-ruské společnosti, Ostravskému ruskému domu, Městskému úřadu v Bohumíně a dvěma organizátorům: Gymnáziu Fr. Živného a ZŠ ČSA v Bohumíně.

Blahopřejeme Kristýně a přejeme ještě mnoho dalších podobných úspěchů.

Mgr. Svatava Rumpelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *