Jazykově-poznávací exkurze do Vídně

Dne 25. 4. 2014 se uskutečnila jazykově-poznávací exkurze do Vídně, hlavního města Rakouska. Naše exkurze začala již brzo ráno, abychom si mohli co nejvíce užít krás nádherné Vídně. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, který již od svého počátku sloužil jako letní sídlo císařů z rodu Habsburků. Pobýval zde kupř. František Josef I. se svou manželkou císařovnou Sissi, která byla proslulá svým vosím pasem. Nemohli jsme si nechat ujít ani jedinečné okolí zámku, především krásné zahrady, gloriet a zahradní labyrint.

Poté naše vedla naše cesta do centra Vídně, kde jsme mimo jiné navštívili gotický Svatoštěpánský dóm a Minoritský kostel s kopií Poslední večeře Leonarda da Vinciho. Dále jsme viděli řadu významných budov a také pozůstatky z doby, kdy Vídeň byla Vindobonou a žili v ní Římané. Výklad nám různými zajímavostmi doplnil pan profesor Zágora. Následoval rozchod a naše kroky se ubíraly k místům, která nás lákala a zároveň jsme měli možnost koupit si drobné upomínky na tento výlet.

Poslední zastávkou naší cesty byl zábavní park Prater, který byl původně loveckou oborou a trávili zde svůj čas šlechtici projížďkami v kočárech a lovem. V současnosti je Prater plný různých stánků, obchůdků a restaurací, především pak ale různých zábavních atrakcí, kolotočů, domů hrůzy a podobně. Nejnavštěvovanější atrakcí je bezpochyby Obří kolo, nejstarší na světě a pří jízdě se můžete dostat až do výšky 65 metrů. Poté jsme se unaveni z celého dne vraceli zpět domů. O naší únavě svědčil fakt, že většina účastníků zpáteční cestu prospala.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat našemu skvělému pedagogickému dozoru, panu profesoru Zágorovi a paní profesorce Sekerové, a to nejen za skvělou organizaci, ale i za seznámení s nejzajímavějšími místy Vídně.

Dominik Mazurek, G1.D

Wien_3 Wien_4

Wien_1 Wien_2