Konkurz pro Tebe

Dne 19. 12. 2013 se žáci maturitního ročníku zúčastnili projektu Konkurz pro tebe, který každoročně pořádá naše škola.  V tomto roce mohli žáci vybírat z pestré nabídky pracovních pozic jedenácti firem – od manažerů a asistentek, přes účetní až po IT specialisty.

Akce je mezi žáky velmi vítanou možností si nanečisto vyzkoušet pracovní pohovor. Není vůbec jednoduché předstoupit před představitele firem a prezentovat své znalosti, schopnosti a dovednosti.

Já osobně jsem si z možných 11 firem vybral  rakouskou přepravní společnost LKW Walter, u které jsem se ucházel o pracovní pozici transportmanagera.

Celý pohovor probíhal v němčině. Po dobu 20 minut jsem byl nucen hovořit v cizím jazyce, což pro mě ani mé spolužáky nebylo vůbec jednoduché, ale jsem přesvědčen, že to byla pro nás neocenitelná zkušenost. Jako nejtěžší část pohovoru bych označil sebehodnocení, jelikož je problém popsat své vlastnosti i v rodném jazyce, natož v němčině.

Domnívám se, že můžu mluvit za všechny své spolužáky maturitního ročníku, když řeknu, že při zpětném hodnocení jsme rádi, že jsme měli možnost se stát „účastníky“ Konkurzu pro tebe, a doufáme, že tato zkušenost bude pro nás do budoucna přínosná.

J. Koutný + L4.B