Školní kolo konverzační soutěže němčinářů v novém

Je čtvrtek 9. ledna 2014 a 15 odvážlivců z řad němčinářů (1.–3. ročníků) se během velké přestávky schází před učebnou 161. „Letos to bude jinak.“, upozorňovali nás předem naši vyučující, ale přesnou představu nikdo nemáme. O konkrétním průběhu soutěže se dovídáme hned na začátku.

„Má někdo prasátko?“ „Já mám nějaké kuře.“ Ozývá se celou učebnou, když si hledáme pomocí pexesa partnera pro dnešní spolupráci. Když se všichni rozdělíme, dostáváme k ruce slovníky a obrázek. Toto je náš první úkol. Máme několik minut na přípravu, a tak všichni vymýšlíme, jak se s úkolem vypořádat. Postupně se vystřídáme všichni a každá dvojice, která dokončí popis, si náhodně vytáhne téma rozhovoru. Začínáme se chystat na druhý úkol. Mezitím od našich organizátorek, paní Kozubkové a paní Agnerové, obdržíme svačinku. Když se občerstvíme, přichází na řadu náš připravený rozhovor. Kdo rozhovor dokončí, má krátkou přestávku, aby mohl načerpat energii na třetí úkol. Tím je pro nás dnes poslech. Máme 8 vět, u kterých na základě poslechu rozhodujeme, zda jsou richtig (správně) nebo falsch (špatně). Po zhodnocení mělo být vyřazeno několik soutěžících před posledním čtvrtým kolem. Naše profesorky se ale rozhodly, že nám to všem jde, a tak postupujeme všichni. Tentokrát jsme rozděleni do dvou skupin a naším úkolem je reagovat na situace a obhajovat svůj názor. Tento úkol přesto, že byl náročný a nemohli jsme se na něj prakticky nijak připravit, většinu z nás zaujal nejvíce.

Nakonec musely naše zkoušející podstoupit nelehký úkol. Zhodnotit naše výkony a vybrat tři nejúspěšnější. Začíná vyhlašování jako tradičně od třetího místa. Na tomto místě jsem se umístila (k mému velkému překvapení) já Michaela Daňková, G3.D. Obě příčky nejvyšší ovládli studenti z G7.A. Druhé místo si „vyšprechtil“ Ondřej Foltán a na prvním místě se umístila Barbora Dršťáková, která bude naši školu reprezentovat v okresním kole. Dostali jsme pěkné ceny a všichni jsme byli ještě odměněni sladkou tyčinkou.

Tak ať vám to všem dál šprechtí!

Michaela Daňková G3.D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *