Lyžařské výcviky 1. ročníků naší školy

V termínu 11.–16. 1. a 1.–6. 2. 2015 proběhly 2 turnusy lyžařských výcviků I. ročníků GOA Orlová. Prostředí „SKI areálu Kunčice“ a chata „U Profesora“ v Kunčicích u Starého Města pod Králickým Sněžníkem nám připravily výborné podmínky na lyžování, ubytování a tradiční domácí českou kuchyni. I. turnus absolvovaly třídy O1.A, T1.C a V1.A, II. turnus G1.D a G5.A.

Sněhové podmínky a upravenost sjezdovek na obou kurzech byly na tak vysoké úrovni, že si skvěle zalyžovali jak dobří lyžaři, tak všichni začátečníci, kteří se naučili lyžovat již 2. den! Jezdili brzy na vleku a sjížděli úspěšně všechny sjezdové tratě. Ke každému lyžařskému výcviku patří také poznávání nových kamarádů, a to nejen na svahu, ale hlavně při večerních zábavných programech, které nás všechny pobavily.

Tak, jako v minulých letech, i tentokrát nás navštívil člen Horské služby Jeseníky, který nám velmi poutavě vyprávěl o činnosti Horské služby, bezpečnosti na horách a zajímavých místech v oblasti Jeseníků a Králického Sněžníku. Oba kurzy byly zakončeny závody ve slalomu, kterých se zúčastnili jak zkušení lyžaři, tak nedávní začátečníci. Lyžařské kurzy v Kunčicích se opravdu vydařily.

Mgr. Roman Funk, Mgr. Lenka Chlopčíková

Fotogalerie z lyžařských kurzů ke zhlédnutí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *