MATES 2017 aneb kouzlení s čísly

Někteří pamětníci si možná ještě pamatují, že zkratka MATES patřila svého času televiznímu pořadu známému jako Malé televizní sázení. Kdo správně vsadil a měl štěstí, vyhrál.

MatesI s odstupem času se dá v „MATESovi“ stále vyhrávat. Jenže dneska už Vám k výhře nepomůže ani celý pytel štěstí nebo kouzelník, leda snad – že byste byli „nadaným matematickým čarodějem“. Ale i takový matematický čaroděj nakonec zjistí, že vyhrávat může jen ten, kdo si dá logicky dohromady jedna a jedna.

MATES je totiž soutěž ani ne tak pro kouzelníky s čísly (a co si budeme povídat, takových by dneska bylo!) jako spíš pro ty, kteří se nebojí matematiky ani logického přemýšlení.

Další ročník této soutěže proběhl dne 28. března 2017 na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové. Zúčastnili se ho žáci šestých, sedmých a osmých tříd základních škol z Orlové a blízkého okolí, kteří řešili velmi netradiční matematické úlohy. O tom, kolik je to stálo úsilí a přemýšlení a že museli pořádně potrápit své mozkové závity, protože jim žádná kouzla a čáry nepomohly, by určitě mohli vyprávět všichni zúčastnění.

Tři nejlepší řešitelé z každé kategorie byli odměněni věcnými cenami, které financoval Nadační fond Gymnázia a Obchodní akademie a Město Orlová.

Fotogalerie ke zhlédnutí

Třída Pořadí Jméno Škola
6. třída 1. Žák Sebastian ZŠ Dětmarovice
2. Sklenář Steve ZŠ Mládí
3. Fedič Dominik ZŠ Mládí
7. třída 1. Cieslarová Kateřina ZŠ Dětmarovice
2. Žahourek Daniel ZŠ Dětmarovice
3. Wrubel Lukáš ZŠ Kaplička
8. třída 1. Rusek Benedikt ZŠ Dětmarovice
2. Littnerová Barbora ZŠ Dětmarovice
3. Czudková Sabina ZŠ Mládí

 

Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným žákům děkujeme za účast a jejich učitelům za přípravu žáků a těšíme se v příštím ročníku na shledanou.

Za PK matematiky Mgr. Vladimíra Bukvaldová