MATES – výsledky matematické soutěže pro žáky ZŠ

Nebojíš se matematiky? Super, máme tu soutěž právě pro Tebe! To je výzva, která se přece nedá odmítnout.

matesV dnešní době musí člověk počítat na každém kroku, proč tedy nevyužít nabízenou příležitost k ověření svých matematických schopností a k tomu, aby si dokázal, že je dobrý, nebo dokonce že je lepší než ostatní? To, že šikovných počtářů a matematiků je dost a že jich dokonce přibývá, to dokázal další ročník soutěže MATES, který se již několik let pravidelně koná na naší škole.

MATES je soutěž pro ty, kteří se nebojí matematiky ani logického přemýšlení. Pravidelně se jí zúčastňují žáci šestých, sedmých a osmých tříd základních škol z Orlové a z blízkého okolí, kteří řeší velmi netradiční matematické úlohy. Letos to bylo ve středu 5. března, kdy se ve škole sešlo sedmdesát soutěžících, kteří nejen sobě, ale i svým vyučujícím chtěli dokázat, že právě oni jsou ti dobří či dokonce nejlepší. Po téměř hodinovém klání bylo dopočítáno a už se čekalo jen na výsledky. Všichni byli dobří, bohužel nejlepší mohli být vždy jen tři žáci v každé kategorii.

Fotogalerie ze soutěže ke zhlédnutí

Kategorie 6. ročník Kategorie 7. ročník Kategorie 8. ročník
1. Juroško Pavel ZŠ Dětmarovice 1. Chrastina Lukáš ZŠ U Kapličky 1. Jelen Richard ZŠ Dětmarovice
2. Kúdelová Petra ZŠ Dětmarovice 2. Hanke Jakub ZŠ Petřvald 2. Kryska Dominik ZŠ Dětmarovice
3. Špánik Lukáš ZŠ K. Dvořáčka 3. Branný Václav ZŠ U Kapličky 3. Branny Vítek ZŠ Dětmarovice

 

Blahopřání patří nejen všem vítězům, ale všem odvážlivcům, kteří své mozkové závity pořádně potrápili. Poděkování patří všem učitelům matematiky, kteří žáky na soutěž pravidelně připravují a vštěpují jim zásadu, že „matematiky není proč se bát a žák s ní může být i kamarád.“ Vždyť z dnešních soutěžících můžou být za pár let daňoví poradci, stavební inženýři, architekti, nebo třeba letečtí konstruktéři…

Mgr. Vladimíra Bukvaldová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *