Lyžařský kurz tříd G1.D a G2.A

Poslední den jarních prázdnin, v neděli, odcestovali studenti G1.D a G2.A na lyžařský kurz do Štědrákovy Lhoty. Sněhové podmínky byly v celé republice velmi špatné, proto všichni věřili v zázrak. A ten se nakonec stal. Lyžovali jsme až do středy a dokonce jsme se mohli z kraje týdne zúčastnit autogramiády Ondřeje Banka. Olympionika, který se zrovna vrátil z her v Soči. Úžasný zážitek.

Středeční lyžování bylo bylo zakončeno slalomovými závody a odpoledne všichni vyrazili na návštěvu ekologického pracoviště v chovu skotu. Zde proběhla ochutnávka domácího mléka a skvělého sušeného masa. Někteří z kantorů zkoušeli dojit krávu, což se nakonec úspěšně podařilo.

Čtvrteční den byl již bez lyží a byl věnován výšlapu. Po dvanácti kilometrech jsme se doplahočili do vesnice Vysoký Potok a zde nám místní porybný ukázal a popsal líheň a sádky pstruhů. Studenti mohli sypat rybám krmení. V místní rybárně pak byly připraveny speciality pro všechny. Profesoři si zahráli na obsluhu a nakonec i kasírovali. Večerní program ve čtvrtek vyvrcholil vyhlášením výsledků ve slalomu, předáním diplomů a následoval velmi pěkný karneval s diskotékou.

V pátek jsme již zamířili k domovu se sbalenými kufry, které byly plné zážitků. Děkuji všem kolegům i studentům za hezký týden.

Za TV Mgr. Kamil Šelong, za G1. D Terka Poledníková

Fotogalerie z lyžařského výcviku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA