Mezinárodní veletrh fiktivních firem ve Vídni – Übungsfirmenmesse an der BHAK Wien 10

 Ve dnech 28. a 29. ledna 2015 jsme se zúčastnili veletrhu fiktivních firem ve Vídni.

Wien_2První den jsme se ve složení Lenka Pietraszová, Jana Gabrielová, Barbora Boniatti, Marta Koutná, Štěpánka Váňová a Jan Krňávek vydali do velkolepé Vídně. V 6:52 h jsme vyjížděli z Bohumína a tříhodinová cesta nám rychle utekla. Po příjezdu do krásného města na Dunaji nás uchvátila velikost nového hlavního nádraží. Následovala koupě jízdenek městské dopravy. Po ubytování jsme se vydali na exkurzi do tamější čokoládovny Heindl. Na uvítanou dostal každý z nás sladkou drobnost – banánek v čokoládě. Pak následoval film o výrobě čokolády a prohlídka celého podniku s další ochutnávkou.

Velice zajímavá byla prohlídka mimořádných staveb, obdivovali jsme Hunderwasserhaus a Kunsthaus. Prohlédli jsme si také centrum Vídně, prošli jsme přes Maria-Theresian-Platz, prohlédli si okolní budovy a Stephansdom. A samozřejmě jsme nezapomněli navštívit tamější obchůdky! Ve 20:00 h jsme si udělali poradu k veletrhu.

Wien_3

Ráno jsme všichni vstali v 6:00, vystřídali se v koupelně a vyrazili na snídani, po které jsme se vydali na mezinárodní veletrh fiktivních firem. Na něm jsme měli hodinu čas na výzdobu stánku, dozdobení muffinů a naaranžování sušenek.  Následovalo slavnostní zahájení a poté jsme se dostali do obchodního „kolotoče“. Obchodovalo se především v jazyce německém a anglickém, ale také v češtině s obchodními partnery z Boskovic. A přišla řada také na ruce J. Po slavnostním ukončení veletrhu jsme se vydali na cestu domů.

Věřím, že za všechny, kteří se veletrhu zúčastnili, mohu říct, že se nám ten letošní vydařil a že z něj máme dobrý pocit. Přinesl nám mnoho zkušeností a vzpomínek. Děkujeme našim milým profesorkám S. Rumpelové a P. Palové.

Barbora Boniatti, O3.A, Gusto, s. r. o.

Übungsfirmenmesse an der BHAK Wien 10

Programm

28. Jänner 2015

Um 7 Uhr sind wir vom Bahnhof Bohumin abgefahren und um 10 Uhr waren wir schon in Wien. Dann sind wir zum Hostel City gegangen und hier haben wir uns untergebracht. Um 12 Uhr haben wir Händel – Schokolade Museum besucht und wir haben dort viel Schokolade gegessen. Die Exkursion war sehr interessant und wir waren feurig. Dann haben wir mit der U-Bahn zum Hundertwasserhaus gefahren und dann sind wir zum Kunsthaus gegangen. Die Häuser waren sehr schön und wir möchten dort wohnen. Am Nachmittag hatten wir in der Stadt Freizeit.

29. Jänner 2015

Von 7:30 bis 14:00 Uhr waren wir an der Handelsakademie BHAK und wir haben unseren Verkaufsstand vorbereitet. Dann haben wir mit anderen Übungsfirmen Geschäfte gemacht. Wir haben viel Deutsch und Englisch gesprochen, das hat uns viel Spaß gemacht. Um 18 Uhr sind wir nach Hause abgefahren. Übungsfirmenmesse war sehr gute Erfahrung.

Vielen Dank der Firma LKW WALTER für die Finanzunterstützung.

Jan Krňávek, Marta Koutná, Štěpánka Váňová, L3.B

 

Wien_7 Wien_6

Wien_5 Wien_1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *