Mezinárodní zkouška z jazyka anglického na naší škole

Dne 22. 3. 2014 skládali studenti mezinárodní zkoušku FCE z jazyka anglického. Díky spolupráci s Cambridge Center ve Frýdku-Místku mohli studenti skládat tuto zkoušku přímo v naší škole.

Zkoušku absolvovali tito studenti: Michael Branny (G3.D), Martin Gajdošík (G8.A), Dorota Hótová (G6.A), Věra Káňová (G3.D), Jan Koutný (L4.B), Petr Nytra (G6.A), Radek Páleník (G8.A), Eliška Ryznarová (G8.A) Michael Šosták (V4.A), Jana Urbanková (G8.A), Dominik Vala (O4.A), Vítek Veselý (G8.A)

Všichni studenti zkoušku úspěšně složili a z celkového počtu škol spolupracujících s Cambridge Center ve Frýdku-Místku jsme se díky vynikajícím výsledkům našich studentů umístili na 1. místě. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu anglického jazyka.

Zkouška FCE – First Certificate in English – je nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Jedná se o úroveň „více pokročilí“ a vyžaduje osvojení si všech jazykových dovedností. FCE je široce uznávaná v obchodní sféře a průmyslu, vhodná např. pro zaměstnance v klientských službách nebo pro administrativní práce v bankovnictví, aeroliniích cateringu apod. Rovněž ji lze uplatnit na jednotlivých univerzitách a dalších institucích.

Na naší škole probíhají odpolední přípravné kurzy, do kterých se mohou přihlásit jak studenti z naší školy, tak široká veřejnost. Kurzy probíhají od října do června a cena je 1600 Kč za jedno pololetí.

Bližší informace se dozvíte na: monika.mullerova@goa-orlova.cz

Mgr. Monika Müllerová a Mgr. Aneta Krmášková – lektorky kurzu

FCE1 FCE2

FCE3 FCE4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *