My, primáni, jedeme do Prahy!

Jednoho podzimního večera koukám na své maily. Konečně přišel! Mail z Prahy s nabídkou zúčastnit se soutěže Souboj čtenářů. Okamžitě studenty primy přihlašuji, protože o toto klání je mezi školami obrovský zájem a zúčastnit se může pouze omezený počet škol. Ráno mířím do primy svižným krokem a těším se, až jim budu vše vyprávět. Očekávám nadšení, které se skutečně dostavilo. Teď musíme počkat na knihy, které se budou rozvážet do škol počátkem února. A v čem se vlastně soutěží? Děti dostanou pět titulů knih po pěti kusech a jejich úkolem je, aby co nejvíce studentů přečetlo všechny knihy. Každý týden si vyměňujeme knihy a já primánky popoháním, protože z loňska vím, jak je důležité, aby přečetli co nejvíce knih. Začátkem dubna naše příprava vrcholí. V hodinách si klademe záludné otázky a snažíme se najít správné odpovědi.

A nastává náš DEN. 13. 4. 2015 vcházíme o velké přestávce do počítačové učebny, zapínáme všechny počítače a rozkládáme na všechny volné prostory své poznámkové bloky (ty jsme si tvořili během čtení knih). Časomíra odpočítává poslední minuty. Napětí stoupá! Přesně v 10:00 se objeví na stránkách organizátora soutěžní otázky. Všichni je vidíme, na jednom počítači se odpovídá. Jde o přesnost i čas. V 10:22 odesíláme svůj formulář s odpověďmi. Docela se primánci zapotili, ale nakonec odpověděli na všechny otázky.

A nyní nastává dlouhé čekání. Každou volnou chvilku koukám na mail, zda už neposlali výsledky soutěže. Ve středu se náhle ozývá zvuk mého mobilu. „Dobrý den, tady tým soutěže Souboj čtenářů. Postupujete do celostátního finále.“ V oku se mi objevuje slza, mám velkou radost, že pojedeme do Prahy. Běžím tuto zprávu sdělit primánkům. A pokud jste slyšeli malé zemětřesení, tak to byla jejich obrovská a nepopsatelná radost.

15. 5. 2015 jedeme do Prahy! Pět škol z celé republiky se zúčastní finále. A my nebudeme chybět! Dík patří také p. profesorce Mgr. Monice Kozubkové, která mi s přípravou pomáhala. Takže nám držte palce, budeme to potřebovat.

Soutěžní knihy si můžete zapůjčit v naší školní knihovně (M. Kratochvíl – Prázdniny blbce č. 13, U. Orlev – Ostrov v Ptačí ulici, V. Válková – Terezínské ghetto, G. Lewisová – Leť, Iris, leť, D. Pennac – Kamo a já)

Mgr. Pavlína Tobolová, vyučující českého jazyka v primě

 Internetové stránky soutěže s výsledkovou listinou

Souboj_5 Souboj_6 Souboj_1

Souboj_2 Souboj_3 Souboj_4