Mysleli jsme si, že nemáme šanci aneb Majáles 2016

Na různých místech, v různých pokojích začal pátek 29. dubna 2016 podobně. Budík svým hlasitým vyzváněním oznamoval, že je nejvyšší čas k přípravě do školy. Ale ten den nebyl stejný, jaký prožíváme stále. Dnes je Majáles! Už dlouho se jednotlivé třídy připravovaly na svá vystoupení, chystaly masky i scénky, kterými chtěly všechny pobavit. A tak se počátkem dubna jen okrajově ve své třídě ptám, kdo se letos ujme přípravy masek a scének. Nikdo! Nechápu! Copak oni se netěší? Kde se ztratily jejich bláznivé nápady? Neláká je poskakování v maskách rybiček? Poté začnu přemýšlet, že bych jako rybka také poskakovat nechtěla. A tak jen podotknu, že vím, že to asi nezvládnou, protože tuším, že mi budou chtít dokázat, jak jsou šikovní. A byla to skutečně osudová věta! Koukám na schody, po kterých pochoduje množství krabic. To studenti přinášejí nejrůznější obaly, ze kterých vznikají nejneuvěřitelnější výtvory. A jaké je posléze mé překvapení, když rodiče do školy přivážejí velrybu a další obří ryby z pohádkového příběhu Hledá se Nemo! Už jen správně vybrat hudbu, scénky a rozdělit si úlohy. A další překvapení – zapojili se všichni. Mám velkou radost. I průvod by mohl jít rychleji, říkám si. Jsme na náměstíčku a nervozita stoupá. Konkurence je obrovská, všechny třídy se na vystoupení pečlivě připravily.

A nyní přichází dlouho očekávaná chvíle. Porota se radí, studenti protahují svá těla ve víru tance. Atmosféra houstne. Pan ředitel vyhlašuje nejlepší třídy. Když vyhlásil třetí místo, povzbuzovala jsem své Broučky slovy: „Věřte, držím palce.“ A zároveň jsem měla pocit, že si myslí, že jsem se zbláznila. U druhého místa mi docházela slova i dech. A konečně. „Vítězí třída G3.A,“ pronesl pan ředitel. A s námi se zatočil svět. Pojedeme na delší výlet a získali jsme i 1500,- Kč na dobroty. Jsem na vás moc pyšná, Broučci! Nutno podotknout, že všechny udělené ceny byly báječné a závěrem je třeba poděkovat všem organizátorům Majálesu v čele s Mgr. Blankou Buzkovou.

Mgr. Pavlína Tobolová, třídní vítězné třídy

A názory vítězů?
„Děkujeme Honzovi a Kristýně, že to organizovali.“ „Vystoupení byla i lepší, ale naše kostýmy byly nepřekonatelné.“ „Tak jsme si od ledna říkali, že už začneme, ale polovina dubna byla ideální.“ „Když vyhlásili třetí místo, byl jsem zklamaný, protože jsem nevěřil, že budeme lepší.“ „Paní uklízečka nechápala, co se v naší třídě děje.“ „Kristýna nás na zkouškách krotila.“ „Vůbec tomu nemůžu uvěřit.“

Tabulka oceněných tříd

Fotogalerie z vystoupení tříd a fotbalového utkání

Studenti se rozloučili tradičním majálesem – videoreportáž

Majáles_2016