Národní kolo České lingvistické olympiády

V úterý 22. dubna se trojice našich studentů, Michael Branny z G3.D, Kateřina Černoušková z G8.A a Tomáš Daněk z G5.A, vydala do Prahy na národní kolo 3. ročníku České lingvistické olympiády organizované Matematicko-fyzikální a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Přestože měli kvůli opravdu brzkému rannímu vstávání poněkud ztížené podmínky, rozhodně nezklamali a s náročnými úkoly dopoledního i odpoledního bloku se „poprali“, jak nejlépe uměli. Na postupové příčky do mezinárodního kola v Pekingu sice nedosáhli, ale vzhledem k tomu, že v této soutěži se každé kolo už od školního vyhodnocuje v rámci celé republiky (z 1600 účastníků se do národního kola probojovalo 50, z toho 3 naši studenti!), je jejich umístění fantastickým úspěchem.

Po sečtení bodů z regionálního a národního kola se Michael Branny umístil na krásném 15.-16. místě, Katka Černoušková v druhé a Tomáš Daněk ve třetí desítce účastníků.

Děkuji všem účastníkům ČLO za poctivý přístup, gratuluji a věřím, že se nám v příštím ročníku bude dařit minimálně tak dobře jako letos.

Mgr. Jana Bláhová

CLO1 CLO2 CLO3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *