Náš sbor získal zlaté pásmo v regionálním kole soutěže Gymnasia cantant

V úterý 17. 3. 2015 se již počtvrté konalo v Orlové regionální kolo soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant. Všechny zúčastněné tak čekalo příjemné dopoledne plné krásné hudby. Sjelo se několik ansámblů z různých částí Moravy, aby poměřily své síly s konkurencí, ale samozřejmě se atmosféra nesla v přátelském duchu, protože ačkoliv se jednalo o soutěž, všichni zde sdíleli stejný koníček – sborový zpěv.

Samotná vystoupení byla rozdělena do dvou kategorií, a sice kategorie A s povinnou písní a kategorie B s libovolným programem. A šlo opravdu o hodně – v kategorii B se tělesa mohla podle podaného výkonu kvalifikovat do celostátní přehlídky v Brně, v kategorii A pak také kromě samotného postupu do Brna získávala ocenění v podobě pásem.

Také náš sbor, který obhajoval loňské zlaté pásmo, se do soutěže zapojil. A ani tentokrát nepřekvapil a vysloužil si tak opět ocenění v pásmu nejvyšším s postupem do Brna. Obrovské poděkování patří pořadatelům celé akce, především Mgr. Petře Rašíkové a Mgr. Janě Lukšové, které vložily do organizace velké úsilí a připravily kvalitní zázemí pro všechny soutěžící, a tak se vše obešlo bez sebemenších problémů. Všichni účastníci byli opravdu nadšení a odváželi si domů kromě cen i skvělé zážitky.

Kateřina Eichlerová, G5.A

Gc_Orlova_3 Gc_Orlova_4 Gc_Orlova_5

Gc_Orlova_6 Gc_Orlova_1 Gc_Orlova_2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *