Návštěva firmy LKW Walter a setkání s Vídní

V pátek 10. října 2014 jsme se v sestavě německých skupin tříd L4.B, O4.A, L3.B a O3.A zúčastnili exkurze do dunajské metropole našeho jižního souseda, města kaváren a Sacherova dortu – řeč není o žádném jiném, než o Vídni.

Naše cesta započala již po páté hodině ranní, kdy jsme v polospánku nasedli do autobusu a vyrazili vstříc rakouským hranicím. Cestu do hlavního města Rakouska jsme si zkrátili dokumentem o vídeňských památkách a specialitách. Ani jsme se nenadáli a po desáté už se před námi začal rýsovat rozsáhlý komplex firmy LKW Walter, mezinárodní přepravní organizace, která byla naší první zastávkou. Před vchodem do firmy nás přivítali naši bývalí spolužáci, kteří ve firmě momentálně pracují a zavedli nás do místnosti, kde následně probíhala prezentace. Vedl ji pan Gass z oddělení lidských zdrojů, který nám společně s dalšími zaměstnanci představil, jak LKW Walter funguje, co je náplní jednotlivých pracovních pozic a k našemu překvapení dokonce i možnosti absolvování praxe či brigády. Po krátkém seznámení jsme byli rozděleni do menších skupinek a měli možnost si s pracovníky firmy projít některá oddělení. V multikulturních open space kancelářích jsme se dozvěděli, s čím se musí zaměstnanci každodenně popasovat, jak důležitá je týmová práce, žasli jsme nad přátelskou atmosférou a nespočetnými plusy a výhodami, které firma zaměstnancům poskytuje. Ke konci pro nás bylo připraveno štědré občerstvení a každý si odnesl dárkovou taštičku s logem firmy. Za sebe mohu říct, že být zaměstnancem firmy LKW Walter se rozhodně jeví jako perspektivní budoucnost a mám ještě hodně nad čím uvažovat.

Autobusem jsme pokračovali do centra Vídně, vystoupili u vyhlášené radnice a vydali se na krátkou prohlídku místních pamětihodností, kterými byly např. budova parlamentu, Hofburg, Burtgtheater, Museumsquartier, Teresienplatz nebo gotický „Steffl,“ to vše a další už známe nejenom z obrázků. Dvě hodiny nám zbyly i na volný program, a tak většina z nás zakotvila v kavárnách, milovníci sladkého utráceli eura v cukrárnách, mnozí nahlédli i dovnitř Stephansdomu, prošli si nejznámější ulici centra Am Graben nebo odpočívali v parku Volksgarten. Během orientace ve městě, objednávání v restauracích a dalších běžných činnostech jsme si zase procvičili mluvenou němčinu a angličtinu. A jelikož je ve Vídni stále co dělat, není divu, že nám čas uběhl tak rychle a my zase museli vyrazit domů.

Za sebe i své spolužáky děkuji paní Rumpelové a paní Moskvě za skvělou organizaci a příjemně strávený pátek.

Dominika Bajtková, L4.B

Viden_4 Viden_1
Viden_2
Viden_3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *